Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut Yapılacak

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesinin tanıtımı yapılıyor. Beştepe'deki programda projenin protokolü imzalandı.

Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut Yapılacak
12 Ara 2019 12:52:40

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" projesinin tanıtımı bugün yapılacak. Evlerin modellerini, uygulama özelliklerini, ödeme ve vadeyle ilgili tüm detaylarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklıyor.


Asgari ücretli ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olması için Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığının aracılığıyla TOKİ, "Her Yıl 100 Bin Sosyal Konut" yapacak.


Projenin tanıtımı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 100 bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı'nda konuşuyor.


Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:


''17 yıldır sürdürdüğümüz şehircilik hamlesine yeni bir altın halka daha eklemiş oluyoruz.


Ülke genelinde 96 millet bahçesi TOKİ tarafından inşa ediliyor. İlk 50 binlik konut projesi büyük ilgi görmüştü. Biz de sayıyı artırmaya karar verdik. Ülkemizin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun daha inşa sürecini başlatıyoruz.


Yıl başı itibariyle temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz. Hedefimiz zemin artı 2 zemin artı 3 bilemediniz zemin artı 4 olmak üzere vatandaşlarımızın bu binalara yerleşmeleri. Yüzde 10 peşinatın ardından kalan turarın tamamı için aylık 894 liradan başlayan taksitler 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkanını sağlayağız.''0 Yorum

Yorum Yaz