"İsrail Müslümanların kabirlerine saldırmayı sonlandırmalıdır"

Kudüs Yüksek İslam Heyeti, terörist İsrail’e, Filistin’deki Müslüman kabirlerine yönelik saldırılarına son verme çağrısı yaptı.

"İsrail Müslümanların kabirlerine saldırmayı sonlandırmalıdır"
03 Ara 2020 11:27:47

Heyet tarafından yapılan açıklamada, işgal güçleri tarafından Filistinlilerin defnedildiği mezarlıklara yapılan saldırıların, Müslümanlara meydan okuyan apaçık bir saldırı ve tarihin tahrif edilmesi girişimi olduğu dile getirildi. 

Açıklamada ayrıca, İsrail işgal rejiminin, işgal altındaki Kudüs kenti ve ilk kıblemiz Mescidi Aksa öncelikli olarak İslami değerleri Yahudileştirmeye çalıştığına dikkat çekildi.

İsrail makamlarının hiçbir zaman kötü emellerine ulaşamayacağına vurgu yapılan açıklamada, Kudüs’ün gerçek sahiplerinin Müslüman Filistinliler olduğu ve bu durumun kıyamete kadar bu şekilde devam edeceğine yer verildi.

Siyonist İsrail güçleri, zaman zaman herhangi bir uyarıda bulunmadan Babu'r Rahme Mezarlığı başta olmak üzere Müslümanların kabirlerini tahrip ediyor.

Aynı şekilde Yahudi yerleşimciler de Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa surlarının doğu yönünün bitişiğinde yer alan Babu'r-Rahme Mezarlığı'na baskın düzenleyerek burayı kirletiyor.

Babu'r Rahme'nin, Hz. Ömer'in Kudüs'ü fethettiği 637'den bu yana Müslümanların ölülerini defnettiği tarihi bir kabristan olduğu belirtiliyor.  

Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde "Babu'r Rahme", "El-Yusufiyye" ve "El-Mücahidin" adında Müslümanlara ait eski 3 mezarlık bulunuyor.0 Yorum

Yorum Yaz