KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı

KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı
06 Kas 2019 22:24:47

KYK burs ve kredi başvuru sonuçları için beklenen haber geldi. Özellikle bu sene ilk defa üniversiteye başlayan öğrenciler için önemli bir maddi destek olan KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı. Ancak öğrencilerin, KYK sonuçlarını öğrendiği www.kyk.gov.tr adresine erişim sorunu yaşanıyor.

KYK sitesine erişim sorunu

Birgün’ün haberine göre öğrenciler, KYK sonuçlarını öğrenebilmek için gün içerisinde sık sık www.kyk.gov.tr adresini ziyaret ettiği için yoğunluktan ötürü siteye erişimde sorun yaşanıyor. Sorun ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Kyk burs ve kredi miktarı ne kadar?

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre 2020 Ocak itibariyle lisans öğrencilerinin bursu 550 lira, yüksek lisansta 1100 lira, doktorada 1600 lira olarak uygulanacak.

Ödemeler ne zaman yapılacak?

KYK'nın burs ve kredi ödemeleri Aralık ayında ilk kez yapılıyor. İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılmaktadır. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

Etiketler:   KYK Burs


1 Yorum
  • Furkan Haber - İslami Haber - Güncel Haber
    Eric finance 21 Kas 2019 15:17:00

    İyi günler, Finansal yardım mı arıyorsunuz? Faturalarınızı veya borçlarınızı ödemek için acil bir krediye mi ihtiyacınız var? Borç ne olursa olsun, bugün bizimle e-posta yoluyla iletişime geçmelisiniz: Ericfinancee@gmail.com.


Yorum Yaz