Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Ziya Selçuk'tan görevine devralan yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer yüz yüze eğitimle ilgili açıklama yaptı. Özer, "Vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması
06 Ağu 2021 16:34:43

Ziya Selçuk'tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Bakan Yardımcısı Mahmut Özer atandı. Devir teslim töreni ile görevi Ziya Selçuk'tan görevi devralan Mahmut Özer, Eylül'de okulların açılmasını hedeflediklerini söyleyerek, "Vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz." dedi.

Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı'nda yapılan bir törenle görevini Mahmut Özer'e devretti. Törende konuşma yapan Selçuk, "Bu bir bayrak yarışı. Biz her daim çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Selçuk'un konuşmasından sonra açıklamalarda bulunan Mahmut Özer ise, "Büyük bir sorumluluk üstlendiğimin farkındayım. En temel amacım tüm çocuklarımıza Türkiye'nin neresinde olursa olsunlar kaliteli bir eğitim almaları için fırsat eşitliğini sağlamaktır" sözlerini kullandı.

Özer, Eylül ayında da okulların açılması için çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Özer, "İlk önceliğim tüm tedbirleri alarak okulları pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime uygun hale getirmektir. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz" dedi.0 Yorum

Yorum Yaz