Özbek İmam: Radikal Müslümanları Öldürün

Taşkent'te bir imam "dinimize, halkımızın gelişmesine engel olanlara merhamet gösteremeyiz." diyerek radikal Müslümanların öldürülmesini gerektiğini savundu.

Özbek İmam: Radikal Müslümanları Öldürün
30 Kas 2017 15:05:18

İnternetteki sosyal ağlarda yaptığı tartışmalı konuşmalar ile tanınan Özbekistan'ın başkenti Taşkent’teki Tinchlik (Barış) Cami imamı Shermurod Toghay Hizb-ut Tahrir ve DEAŞ gibi grupların üyelerine ölüm cezası verilmesini talep etti.

Ozodlik radyosuna konuşan imam Shermurod Toghay ülkesinde barışı koruma adına böyle teklifi öne sürdüğünü savundu.

İmam-Chibi Taşkent'te bir caminin imamı olan Shermurad Togayh 28 Kasım'da Facebook sayfasında, " İslam ülkelerinde böylelerine ölüm cezası veriliyor. Bizde bu cezayı uygulamalıyız. Dinimize, halkımızın gelişmesine engel olanlara merhamet gösteremeyiz. Bunlar hapishanelerde bedava yatmaya ve yemek yemeye alıştılar. Bunlardan kimseye fayda yoktur” dedi.

YAZISINI KALDIRDI

Bir gün sonra bu yazıyı sayfasından silen Özbek imam radikal fikirde olanlara ölüm cezası verme talebini şöyle açıkladı:

Bizde ölüm cezası kaldırıldı, bazı özgürlükleri elde ettik. Ancak aşırılık yanlıları provokasyonlara son vermiyorlar. Dünyadaki olayları görüyoruz. Mısır’da camiye saldırdılar. Amerika Birleşik Devletleri'nde Başkan Trump, araba kullanarak suçsuz insanları öldüren kişinin idam edilmesi gerektiğini söyledi. Ben halkın barışı için böyle bir öneri sundum, kim ne derse der, kararı da hükümetimize bırakıyorum0 Yorum

Yorum Yaz