Ruhani: Koronavirüslü hastaların masraflarının yüzde 90'ını hükümet ödeyecek

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkede koronavirüs (Kovid-19) hastası olan vatandaşların sağlık masraflarının yüzde 90'ını hükümetin karşılayacağını açıkladı. Ruhani "Hasta masrafların sadece yüzde 10'unu ödeyecek" dedi.

Ruhani: Koronavirüslü hastaların masraflarının yüzde 90'ını hükümet ödeyecek
28 Mar 2020 15:08:07

Başkent Tahran'da düzenlenen Koronayı Önleme ve Mücadele Merkezi toplantısında konuşan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkedeki salgınla ilgili son gelişmeler hakkında konuştu.

"HASTALAR MASRAFLARIN SADECE YÜZDE 10'U ÖDEYECEK"

Ülkedeki sağlık sistemini son 6 yılda çok güçlendirdiklerini söyleyen Ruhani, "Koronavirüse yakalanan ve hastanelere başvuran herkesin sağlık masraflarının yüzde 90'ını hükümet, sağlık sigortası yoluyla karşılayacak. Hasta masrafların sadece yüzde 10'unu ödeyecek." dedi.

Ruhani, ülkede halkın gıda malzemelerine erişimde herhangi bir sorunun yaşanmadığını belirterek görevlendirdiği yetkililerin işin takipçisi olduğunu ifade etti.

"BÜTÇENİN YÜZDE 20'Sİ SALGINA AYRILDI"

ABD'nin tek taraflı yaptırımları nedeniyle halkın zor şartlarda yaşadığını vurgulayan Ruhani, bu yıl bütçenin yüzde 20'sinin koronavirüs salgını ile mücadeleye ayrıldığını söyledi.0 Yorum

Yorum Yaz