Rusya-Ukrayna krizine İngiltere'de dahil oldu!

İngiltere'den Ukrayna'ya Rusya'ya karşı savunmasını güçlendirmesi için yeni bir güvenlik sistemi düzeneği sağlayacağına dair bir açıklama geldi.

Rusya-Ukrayna krizine İngiltere'de dahil oldu!
18 Oca 2022 09:07:17

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, ülkesinin Ukrayna'ya Rusya'ya karşı savunmasını güçlendirmesi için yeni bir güvenlik sistemi düzeneği sağlayacağını açıkladı.

Parlamento'da konuşan Savunma Bakanı Wallace, krizi görüşmek için Rus mevkidaşı Sergey Şoygu'yu Londra'ya davet edeceğini de belirtti.

Wallace Parlamentoda verdiği demeçte, "Ukrayna'ya hafif tanksavar savunma silah sistemleri sağlamaya karar verdik" dedi ve bunların "stratejik silahlar olmadığını", ülkenin "kendisini savunması için" kullanılacağını ve Rusya bir için "tehdit oluşturmadığını" da sözlerine ekledi.

Wallace, Şoygu'ya gönderdiği davette "Ortak çıkarları ilgilendiren güvenlik konularını görüşmeye ve iyi niyet ruhuyla yapıcı diyaloga girmeye hazırız" dedi.

ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında 30 Aralık'ta yapılan telefon görüşmesi sonrasında Biden, Moskova'nın Ukrayna'ya girmesi durumunda ağır bedel ödeyeceğini söylediğini ifade etmişti.0 Yorum

Yorum Yaz