Siyonist bakandan Körfez açıklaması

İşgal rejimi İsrail'in İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, Reuters Haber Ajansı'na yaptığı açıklamalarda körfez ülkeleri ile iyi diyalog sürecinde olduklarını söyledi.

Siyonist bakandan Körfez açıklaması
10 Kas 2018 18:47:36

İşgal rejimi İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, Umman temaslarının ardından Reuters Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu.

İşgalci israil ile körfez ülkeleri arasında uçuş güvenliğinin yanı sıra turizm ve ticaret uçuş ve nakliyatları konusunda dayanışma olması gerektiğini söyleyen Katz, son dönemde Siyonist bakanların Körfez ülkelerini ziyaret etmelerinin söz konusu ülkelerle gelişen ilişkilerin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Umman'da sıcak bir şekilde karşılandığını belirten Siyonist bakan, israil ve Ürdün'ü körfez ülkelerine bağlayacak demir yolu projesi hakkında bilgi verdiğini ifade etti.

Trump liderliğindeki ABD yönetiminin bu projeyi desteklediğini söyleyen Katz, projenin "israil'in, Avrupa ile karadan kurulacak bir köprü, Ürdün'ün de bölgesel bir ürün nakliye merkezi olması" gibi iki temel düşünceye dayandığını kaydetmişti.

Hatırlanacağı üzere gençliğinde yaptığı katliamlarla ordu içinde yükselen israil Başbakanı Binyamin Netanyahu, 27 Ekim'de, Umman'a resmi bir ziyaret gerçekleştirerek Sultan Kabus Bin Said ile görüşmüştü.0 Yorum

Yorum Yaz