Siyonist generalden skandal sözler: Her gün 50 Filistinli direnişçiyi öldürmeliyiz

Emekli general ve eski Güney Birlikleri komutanı siyonist Tzvika Fogel, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş gruplarının her gün en az 50 üyesini öldürmeleri gerektiğini söyleyerek haddini aştı.

Siyonist generalden skandal sözler: Her gün 50 Filistinli direnişçiyi öldürmeliyiz
16 Kas 2019 15:50:25

Emekli general ve eski Güney Birlikleri komutanı siyonist Tzvika Fogel, abluka altındaki Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş gruplarının her gün en az 50 üyesini öldürmeleri gerektiğini söyledi.

Fogel, işgal radyosuna yaptığı açıklamada, hükumetin Gazze politikalarını eleştirerek, işgal çetesi siyasetçileri "ödlek olmak ve karar alamamakla" suçladı.

İşgal ordusuna, Gazze'deki Filistinli direniş gruplarına karşı operasyon yapması izni vermesi gerektiğini dile getiren Fogel, "Her gün Ata (İşgalci saldırısında 12 Kasım'da öldürülen İslami Cihad'ın komutanlarından Baha Ebu'l Ata) gibi 50 teröristi öldürmeliyiz. Beyaz bayrağı çekip teslim olduk diyene kadar her gün öldürmeliyiz." ifadelerini kullandı.

İşgalci ordusu 12 Kasım sabahı, Gazze'nin doğusunda İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nin önde gelen komutanlarından Baha Ebu'l Ata'nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, olayda Ebu'l Ata ile eşi hayatını kaybetmişti.

İslami Cihad, bu saldırıya roket atışlarıyla karşılık vermiş, işgal ordusu da iki gün boyunca Gazze'yi vurmuştu.

İşgalci saldırıları sonucu Gazze'de, 8'i çocuk, 3'ü kadın olmak üzere 34 Filistinli hayatını kaybetmiş, 110 Filistinli yaralanmıştı.

İslami Cihad, Mısır'ın ara buluculuğunda işgalciler ile 14 Kasım'da yerel saatle 05.00'ten itibaren geçerli olmak üzere ateşkese varıldığını duyurmuştu.0 Yorum

Yorum Yaz