Valilikten hayatına son veren polis memuru hakkında açıklama

Valilik intiharın olayın yaşandığı süreden bir ay sonra gerçekleştiğini belirtti

Valilikten hayatına son veren polis memuru hakkında açıklama
02 Eki 2021 13:04:44

Mersin'de görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz’in hayatına son vermesi hakkında Mersin Valiliği’nden açıklama geldi.

AK Parti İlçe Başkanı'nın kendisini azarlaması üzerine yaşadıklarına tepki gösterip hayatına son verdiği iddia edilen polis memuru hakkında Valilik, “İlçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır” açıklaması yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuz Nagehan Ekiz’in 26.09.2021 günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla ilgili olarak; öncelikle Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür.
27.08.2021 tarihinde Mezitli’de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında merhume burada bir defaya mahsus görevlendirilmiştir.
Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli ilçe emniyet müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır.
Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra Bakanlığımız emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27.09.2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır.
Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

Ekiz’in Mersin'de AK Parti Mezitli İlçe Başkanı'nın kendisini azarlaması üzerine yaşadıklarına tepki gösterip hayatına son verdiği iddia edilmişti.0 Yorum

Yorum Yaz