8 Kasım Öncesi 13 İlde Eş Zamanlı Buluşma!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan sevenleri bugün Cuma namazı çıkışında 8 Kasım’da mahkemesi olan Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye tahliye talebiyle bir araya geldi.

8 Kasım Öncesi 13 İlde Eş Zamanlı Buluşma!
02 Kas 2018 14:07:41

9,5 aydır tecrit zulmüne maruz bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin, Türkiye’nin dört bir tarafında bulunan sevenleri bugün eş zamanlı bir araya geldi. Hocaefendi’nin Adana, Mersin, Mardin, Diyarbakır, Erzurum, Elezığ, Kahramanmaraş, Kocaeli, Malatya, Hatay, Osmaniye, Konya, Kayseri, Ankara, Gaziantep, Dörtyol, Karaisalı ve Ceyhan’da bulunan sevenleri Cuma namazı çıkışında “Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye” tahliye talebiyle toplandı.

Haksız bir şekilde aylardır tutsak edilen Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye özgürlük için halka gül ve lokum dağıtan sevenleri adalet çağrılarını bir kez daha yineledi. Halkın yoğun ilgi gösterdiği etkinlik her şehirde ayrı ses getirdi.

Hocaefendi’nin 8 Kasım’da gerçekleşecek mahkemesine sayılı günler kala, sevenleri her gün farklı bir etkinlik ile Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye tahliye taleplerini gündeme getiriyor..

 

Alparslan Kuytul Hocaefendi'nin sevenlerinin bugün Türkiye'nin dört bir yanında gerçekleştirdiği buluşmadan kareler;

ADANA

MARDİN

MERSİN

DÖRTYOL

ERZURUM

DİYARBAKIR

KAHRAMANMARAŞ

HATAY

KONYA

KOCAELİ

KIRIKHAN

GAZİANTEP

ANKARA

ELAZIĞ

KARAİSALI

KAYSERİ

CEYHAN

MALATYA

 


 

 0 Yorum

Yorum Yaz