Alparslan Hoca Hakkında Hazırlanan Alay Konusu İddianame!

Alparslan Kuytul Hoca hakkında hazırlanan ve terör (!) dosyasına eklenen iddianame sosyal medyada tepki toplamış ve alay konusu olmuştu.

Alparslan Hoca Hakkında Hazırlanan Alay Konusu İddianame!
06 Tem 2020 20:45:11

Alparslan Kuytul Hoca hakkında FETÖ'ye yardım etmek ve PKK propagandası yapmak iddialarıyla geçen aylarda hazırlanan ve sosyal medyada alay konusu edilen iddianameye dair ayrıntılar şöyle; 

Alparslan Hocanın doların 6 lira olacağına yönelik öngörüsünün de iddianameye eklenmesi eleştirilerin odağında yer almış ve iddianame hakkında Yıldıray Oğur "Savcı Kurtlar Vadisi birinci sezonu izlerken yazmış iddianameyi" ifadelerini kullanırken bir başka kullanıcı "Bu iddianameyi yazan savcı arkadaş yeni mezun mu? İddianameyi önce Twitter'da mı yazmış? Kinayeli laflar, parantez içinde çift ünlemler. Hukuk tekniği sıfır anladık da hukuk dili de yok. Yazık, gerçekten çok yazık." yorumunda bulunmuştu.

Kaç saat oldu adlı hesabın "Bu iddianameyi bir Veteriner değil bir Savcı hazırlamış. Savcı'ya göre Adamın suçlarından biri, doların 6 lira olduğunu tahmin etmesi ve bunun da gerçekleşmesiymiş. Yine diğer suçu, daha tanzim satışları yokken adamın bunu tahmin etmesi suçmuş. Hukuku katlettiler." paylaşımı dikkatleri çekti.

Duruşma savcısının, Alparslan Hocanın doların 6 lira öngörüsünü de iddianameye eklemesine tepki gösteren diğer sosyal medya kullanıcıları ise

"Ekonomi danışmanı olarak atanması gereken adamı suçlu ilan etmişler"

"Başka ülkede olsa gelecekten gelen adam diye manşet yaparlardı" 

"3 yıl başsavcı katipliği yaptım parantez içinde "yine tesadüfen" yazıldığını ilk defa görüyorum.

Ülkemi gerin verin!"

"Instagram ağzı iddianamesi gibi olmuş."

"Bu öngörüye ödül verilmeli"

"Ne güzel işte. Ekonomistler bile tahmin eden birisi var. Değerlendirin" yorumlarında bulundu.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları ise şu şekildeydi;

İşte alay konusu olan o iddianame;


0 Yorum

Yorum Yaz