• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Alparslan Hoca kendisine yapılan operasyonu değerlendirdi: Hiçbir zaman savaşın gerçek adını koymuyorlar

Alparslan Hoca kendisine yapılan operasyonu değerlendirdi: Hiçbir zaman savaşın gerçek adını koymuyorlar

“Suç örgütü ve dolandırıcılık” iddiasıyla 19 aydır haksız yere cezaevinde tutuklu yargılanan Alparslan Hoca 22 Ağustos’ta görülen mahkemesinden sonra gerçekleştirdiği ses kaydında kendisine yapılan operasyonu “Hiçbir zaman savaşın gerçek adını koymuyorlar.” şeklinde değerlendirdi.

Alparslan Hoca kendisine yapılan operasyonu değerlendirdi: Hiçbir zaman savaşın gerçek adını koymuyorlar
29 Ağu 2019 16:04:48

Alparslan Hoca 23 Ağustos Cuma günü gerçekleştirdiği ses kaydında yaşadığı hukuki süreci değerlendirdi.

19 aydır asılsız iddialarla yargılanmasına tepki gösteren Alparslan Hoca “Nasıl ki bazı gazetecileri fikrinden dolayı değil de başka sebeplerden dolayı hapse atılmış gibi gösterip böylece demokrasi varmış gibi davranıyorlar. Aynı şekilde bana yapılan da bu, savaşın gerçek adını koymuyorlar.” dedi.

Alparslan Hocanın 51.ses kaydından önemli detaylar:

Operasyonu terör örgütü ve üyelik diye başlattılar sonra onunla bir şey çıkmayacağını anlayınca suç örgütüne çevirdiler. Halbuki herkes gerçek sebebin ne olduğunu biliyor. Tarih boyunca böyle yapılmış, savaşın gerçek adını hiçbir zaman koymazlar. Başka şeyler söylerler ama aslında gerçek o değildir.

Nasıl ki mesela bazı gazetecileri fikrinden ve konuşmalarından dolayı hapse atıyorlar ama ondan sonra yok işte şunu yaptı, bunu yaptı diyerek başka şeyler söyleyerek fikrinden ve ifade ettiklerinden dolayı değil de başka sebeplerden dolayı hapse atılmış gibi gösterip böylece demokrasi varmış gibi yapıyorlar. Aynı şekilde bana yapılan da bu, savaşın gerçek adını koymuyorlar. Aslında bir kısmı tevhidi anlatmamdan rahatsız ama onun belli olmasını istemiyor. Olayın siyasi olmadığını söyleyerek ideolojileri ile mücadele ettiğimi saklamak istiyor.

Aslında başka sebeplerden dolayı hapse attık manasına getirmek istiyor, gerçek sebebi saklamak istiyorlar. Bir kısmı da tevhidi anlatmamdan rahatsız, bir kısmı kendilerini eleştirmemden rahatsız. Her iki tarafta da bana karşı birleşmiş durumdalar. Bunlar bundan rahatsız oluyor, şunlar şundan rahatsız oluyor ve savaşın gerçek adını koymuyorlar. Ne bunlar, “Tevhidi anlatıyor bizim ideolojilerimizi reddediyor” diyor, ne de diğerleri “Bizi eleştirdiği için böyle yapıyoruz” diyor. Yok terör örgütü propagandası, yok suç örgütü, yok dolandırıcılık… Her türlü iftirayı atıyorlar.

Geçmiştekiler bunlardan daha şerefliydi. Geçmiştekiler, Bediüzzaman, Necip Fazıl ve bunun gibi nicelerini hapse attıranlar en azından fikrinden, yazdıklarından dolayı diyorlardı bari, böyle iftiralar atmıyorlardı. Şimdikiler iftira atıyorlar, terör örgütü propagandası diyor. Ben onlardan mıyım ki onların propagandasını yapayım? Suç örgütü diyor. Sen bunu bana söylerken Allah’tan korkmuyor musun? Yani suç örgütü demek mafya gibi bir şey demek. Ben öyle miyim? İnsan bu kadar mı alçalır!0 Yorum

Yorum Yaz