• Anasayfa
  • ANALİZ Haberleri
  • Alparslan Hoca'dan, Cübbeli Ahmet’in ‘Atatürk’ü eleştirmek caiz değildir’ açıklamasına cevap!

Alparslan Hoca'dan, Cübbeli Ahmet’in ‘Atatürk’ü eleştirmek caiz değildir’ açıklamasına cevap!

Her Cuma akşamı yaptığı tefsir dersi sonrası halktan gelen soruları yanıtlayan Alparslan Hoca bu hafta, önceki gün sosyal medya hesabından Cübbeli Ahmet'e yönelik yaptığı reddiye hakkında açıklamada bulundu. "İslam dinine göre bir tek Allah ve Rasulü eleştirilemezken Cübbeli Ahmet neye dayanarak 'Atatürk hakkında konuşmak caiz değildir' diyor? Dikkat et, hakim güçlerin oyununa gelirsen başından önce şerefin gider!" ifadelerini kullandı.

Alparslan Hoca'dan, Cübbeli Ahmet’in ‘Atatürk’ü eleştirmek caiz değildir’ açıklamasına cevap!
17 Eki 2020 21:21:12

Cübbeli Ahmet Hakim Güçlere Yağcılık Yapıyor!

Önceki gün sosyal medya hesabından Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'ye reddiye veren Alparslan Kuytul Hoca, yaptığı Cuma tefsir dersi sonrası konuya ilişkin soruyu cevapladı. 

Alparslan Hoca: "İslam dinine göre, yanlışı olan herkes eleştirilebilir ancak Allah ve Rasulü hariçtir. Bunun dışında 'şunun, bunun aleyhinde konuşmak caiz değildir' demek boş laftır. Eleştiri, bazen ilmi delillere dayanan ve iyi niyetli olandır, aleyhte konuşmak ile bu yönden farklıdır. Ancak yine de ikisi de 'aleyhte konuşmak' demektir. 

Bazı kimseler kendilerini hakim güçlere sevdirebilmek için yağcılık yapmaktadır. Bu kadar yağcılığın sebebi, menfaatçilik mi, yoksa şantaj veya tehdit mi alıyor? Bilemiyor ama en iyi ihtimalle kendilerini birilerine sevdirmek istiyorlar. Hakim güçler, güçlerini gösterince buna karşı koyacak babayiğitler azdır. 

'Şerefini Kaybedersin, Başından Önce Şerefin Gider!'

Hakim güçlere karşı koymayı göze alamayanlar, dün söylediklerinin tam tersini söylemek zorunda kalırlar. Böylelerine tavsiyem; derin güçler bugüne kadar çok kişiyi sattılar, onların dostluğu yoktur! En ufak meselede araları açılsa gene yapacaklarını yaparlar. Sadece şerefini kaybedersin! Onların dediğini yapsan da, yapmasan da zarara uğrayacaksın. Bunların dostluğu yok! Başından önce şerefin gider!

Müslümanlar dik durmalıdır, gerekirse başını verir, şerefini vermez. Müslümanlar dik durur, yalnızca hakkı hakikati söyler, kendini kurtarmak için başkalarının imanlarını tehlikeye atacak sözler sarf etmez! 

Bu soruyu ona soran, her gün televizyonda boy gösteren profesör, kasten soruyor. Cübbelinin ağzıyla İslami camiayı kemalistleştirmek istiyorlar. Cübbeli çok da etkili bir insan değil aslında, birçok insan onun konuşmasını gülmek için izliyor, onu kullananların da pek bir yere varacakları yok" cümlelerini kaydetti.
0 Yorum

Yorum Yaz