• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Alparslan Hoca’nın tetikçi Takvim Gazetesi’ne karşı başlattığı hakaret davasında 6. duruşma!

Alparslan Hoca’nın tetikçi Takvim Gazetesi’ne karşı başlattığı hakaret davasında 6. duruşma!

Alparslan Hoca’nın, tetikçi Takvim Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunduğu davanın ilk duruşması, 20 Aralık 2018 tarihinde görülmüştü. Şimdiye kadar gazetenin üst düzey sorumlularından bir sanık ifade vermiş, kendisinin bir sorumluluğunun olmadığını belirtmişti. 5 duruşma geçiren dosyanın, bugün (23 Şubat) Adana 15’inci Asliye Ceza Mahkemesinde 6’ıncı duruşmasının görülmesi bekleniyor.

Alparslan Hoca’nın tetikçi Takvim Gazetesi’ne karşı başlattığı hakaret davasında 6. duruşma!
23 Şub 2021 07:15:19

Takvim Gazetesi iftira ve yandaş haberlerle Alparslan Hoca hakkında karalama kampanyaları başlatmıştı! Attığı manipülatif maşetlerle Alparslan Hoca’yı alçakça hedef göstermekten çekinmeyen Takvim Gazetesi iftira dolu içeriklerle, halkın gerçek haber alma hakkına da gölge düşürmüş, habercilik anlayışını ayaklar altına almıştı. Sözde "gazete"ye karşı hukuki yollarla hak arayışı başlatılan dosyanın 6'ıncı duruşmasına gelindi. 

Takvim Gazetesi iftira dolu haberleriyle Alparslan Kuytul Hoca’yı hedef almış, Ocak 2018 tarihinde medyaya servis ettiği çirkin yayınla kirli odaklara hizmet etmekten geri durmamıştı. Yapılan haberin Furkan Vakfı ve gönüllülerine yönelik düzenlenen 30 Ocak 2018 tarihli çirkin operasyondan 20 gün önce yayınlanması ve içeriğindeki saldırgan tutum, Takvim Gazetesi’nin birtakım karanlık güçlerin tetikçiliğini yaptığının göstergesi olarak nitelendirilmişti.

Alparslan Hoca'nın Takvim Gazetesi'ne Açtığı Dava Görüldü Alparslan Hoca'nın Takvim Gazetesi'ne Açtığı Dava Görüldü

Ne Olmuştu?

Alparslan Hoca’nın yüzünü fotomontaj ile değiştirerek etik değerleri hiçe sayan kuruluş, çirkin iftiralarla dolu haberde Alparslan Hoca’ya “FETÖCÜ” benzetmesi yapmış, bununla da kalmayıp “Savcılar neyi bekliyor?” diyerek yargıya talimat vermişti.

Tetikçi medyanın tüm çirkin gayretleri boşa çıkmış Alparslan Hoca’ya attıkları “FETÖ” iftirası çökmüş, yargılandığı Adana 11’inci Ağır Ceza Mahkemesinden beraat almıştı.

Alparslan Hoca’nın, tetikçi Takvim Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunduğu davanın ilk duruşması, 20 Aralık 2018 tarihinde görülmüştü. Şimdiye kadar gazetenin üst düzey sorumlularından bir sanık ifade vermiş, kendisinin bir sorumluluğunun olmadığını belirtmişti. 5 duruşma geçiren dosyanın, bugün (23 Şubat) Adana 15’inci Asliye Ceza Mahkemesinde 6’ıncı duruşmasının görülmesi bekleniyor.0 Yorum

Yorum Yaz