Alparslan Kuytul Açıkladı: Savunma Hakkımı Kısıtladılar!

269 Gündür tutuklu yargılanan Alparslan Kuytul Hocaefendi bir kez daha kişi hak ve hürriyetinden mahrum edilmeye çalışılıyor. 9 Aylık süre boyunca cezaevinde birçok hak ihlali ile karşılaşan Hocaefendi’ye bir kısıtlama da mahkemede kendini savunma hakkına getirildi. Hocaefendi bu duruma tepki göstererek; "9 ay sonra mahkemeye çıkarıyorlar, savunma hakkımı kısıtladılar" dedi.

Alparslan Kuytul Açıkladı: Savunma Hakkımı Kısıtladılar!
03 Kas 2018 20:44:10

9,5 aydır Bolu F tipi cezaevinde tecrit zulmüne maruz bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendi ardı arkası kesilmeyen kısıtlamalara sitem etti. Hocaefendi’nin cezaevine girdiğinden beri birçok yasal hakkı kısıtlanırken şimdi de mahkemeye bizzat katılarak yüz yüze savunma yapma hakkı engellendi. Hocaefendi Semra Kuytul ile dün gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde bu duruma tepki göstererek; “yüz yüze savunma hakkımızı kullanacaktık, son dakika da onu da iptal ettiler. 9 ay sonra mahkemeye çıkarıyorlar, onu da böyle yaptılar, savunma hakkımı kısıtladılar” dedi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin dün Semra Kuytul ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin bir kısmı şöyle;

Selamun Aleyküm ben Alparslan Kuytul.   Hazırlık yapıyoruz, normalde oraya gelecektik, orada kendimizi savunacaktık, yüz yüze savunma hakkımızı kullanacaktık, son dakika da onu da iptal ettiler. Savunma hakkımı kısıtladılar. Burdan internetten savunma yapmamı istiyorlar, internetten de insan rahat konuşamıyor ki. İnternet çok sıkıntılı bazen ses kesiliyor, ses bazen boğuk oluyor ,ses gitmiyor, anlaşılmıyor.   Yani 9 ay sonra mahkemeye çıkarıyorlar, onu da böyle yaptılar, savunma hakkımı kısıtladılar. Dün haberler de de gördüm ,o bir millet vekili vardı.O da aynı suçtan tutuklanmıştı.4 ay sonra yani dün mahkemeye çıkarıldı.Bugünde karar verilecek. Yani düşün 4 ay sonra onu mahkemeye çıkarıyorlar,ve 2 mi 3 gün mü üst üste mahkeme yapıyorlar ve bugün karar veriliyor.Benim ki 9 ay sonra ben çıkıyorum mahkemeye ve daha ne olacağı da belirsiz. Ve doğru düzgün daha doğrusu mahkemeye çıkamıyorum burdan katılıyorum yani. Yaptıkları bu, insanlıkları bu, adaletleri bu kadar.   Valla ben herşeye hazırım, artık Allah’ın dediği olur.   Tamamı için;

Cezaevi Telefon Görüşmeleri – 2 Kasım 2018

 


0 Yorum

Yorum Yaz