Alparslan Kuytul Hocaefendi O Davadan Beraat Etti!

Alparslan Kuytul Hocaefendinin avukatı Adem Tural sosyal medya hesabından, Hocaefendinin “Halkı Kin Ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme” suçlamasıyla açılan davadan beraat ettiğini duyurdu.

Alparslan Kuytul Hocaefendi O Davadan Beraat Etti!
21 Mayıs 2018 12:09:34

Alparslan Kuytul Hocaefendinin avukatı Adem Tural sosyal medya hesabından, Hocaefendinin “Halkı Kin Ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme” suçlamasıyla açılan davadan beraat ettiğini duyurdu. Ayrıca davanın hakiminin, Hocaefendinin söz konusu konuşmalarının anayasal bir hak olan ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine karar verdiğini söyledi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi tutuksuz yargılandığı davalarının birinden beraat etti. Tutuklu yargılandığı davasında ise henüz bir gelişme yok.

Av. Adem Tural’ın paylaşımı şu şekilde; 

-Alparslan Kuytul Hoca, “Halkı Kin Ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme” suçlamasıyla açılan davadan beraat etti.

-Davanın Hakimi, Alparslan Hocanın konuşmalarının suç unsuru taşımadığına; söz konusu konuşmaların anayasal bir hak olan ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğine karar verdi. 

-Konuşmalarının içeriğinin ağırlıklı olarak dini konularla alakalı olduğuna, eleştiri olarak değerlendirilebilecek konuşmaların ise hiç kimseyi kin ve düşmanlığa tahrik etmediğine bu sebeple söz konusu suçun unsurlarının oluşmadığına karar verdi.

 


 

 0 Yorum

Yorum Yaz