Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Özgürlük İçin Yürüyen Gençler Bolu’ya Ulaştı!

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye özgürlük için 1 Kasım akşamı Ankara’dan, Hocaefendi’nin 9,5 aydır haksız bir şekilde tutuklu bulunduğu Bolu şehrine yürümeye başlayan gençler Bolu'ya ulaştı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Özgürlük İçin Yürüyen Gençler Bolu’ya Ulaştı!
07 Kas 2018 12:52:19

1 Kasım akşamı 3 genç Ankara’dan Bolu’ya doğru Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye özgürlük çağrısı ile yola çıktı. Gençlerden biri sağlık sorunları sebebiyle 5. günde yolculuğa son vermek zorunda kaldı. Bunun üzerine iki kişi olarak özgürlük yolculuğuna devam ettiler.

İki genç, 9,5 aydır Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye yapılan haksız zulme karşı farkındalık oluşturmak ve tüm mazlumları gündeme getirmek maksadıyla günlerce yürüdüler.

Günde 8-9 saat yürüyerek 7 gün içinde yakşalık 170 km yol katettiler. Soğuk hava şartlarına rağmen özgürlük yolculuğunu hedefe ulaştırmak için azami gayret sarfettiler ve yolculuk boyunca hiç araç kullanmadılar. 7 günün sonunda bugün öğle saatlerinde Bolu'ya ulaştılar.

Gençlerin zulme karşı başlattıkları bu etkinlik sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük destek gördü.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 8 Kasım’daki mahkemesi öncesinde adalet çağrılarını gündeme getirerek tüm Türkiye’ye zulmün son bulması için mesaj verdiler.

 Gençlerin Bolu’ya doğru gün gün özgürlük yolculuğu;

1 KASIM

2 KASIM

3 KASIM

4 KASIM

5 KASIM

6 KASIM

7 KASIM0 Yorum

Yorum Yaz