Erdoğan: Burs değil, kredi alın, bedavacılığa alışmayın

Türkiye Gençlik Zirvesi'nde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, gençlere seslendi. Erdoğan, öğrencilere burs değil kredi alın çağrısında bulundu.

Erdoğan: Burs değil, kredi alın, bedavacılığa alışmayın
04 Kas 2018 09:52:11

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kongre Merkezi'nde Türkiye Gençlik Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere konuştu. Gençlere, "Burs değil, kredi alın, bedavacılığa alışmayın" diyen Erdoğan şöyle konuştu:

KARDEŞ KAVGASINA FIRSAT VERMEYECEĞİZ

“Biz gençlerin hayal dünyasını yasaklarla çevrelemeyi değil alabildiğine genişletmeyi hedefliyoruz. Hepimizin ortak sorumluluğu, gençlerimizin terör, şiddet, uyuşturucu ve nihilizm bataklığına düşmeyecekleri bir zemini hazırlamaktır. Bir daha hiç kimsenin, siyasi hırsları uğruna bu ülkenin gençlerini kardeş kavgasına sürüklemesine fırsat vermeyeceğiz.

İLLA BURS, NİYE BURS? KREDİ ALDIĞIN ZAMAN TAKSİTLE ÖDÜYORSUN

Dar gelirli ailelere mensup öğrencilerimizin en sıkıntılı sorunu, harçlardı. Bu meselenin marjinal örgütler tarafından kullanılmasının önüne geçtik. Gençlerimizde şöyle bir anlayış var. İlla burs… Niye burs? Bursun geri ödemesi yok. Be evladım, kredi aldığın zaman faizsiz iş bulmadan da değil. İş bulduktan sonra çok basit taksitlerle ödüyorsun. Bu seni bedavacılığa da alıştırmıyor. Bu milletin gençlerine bu yakışır."
 0 Yorum

Yorum Yaz