Fanatik Yahudi Yerleşimcilerden Mescidi Aksa'ya Baskın

Siyonist İsrail güçlerinin eşlik ettiği bir grup fanatik Yahudi, bu sabah (30 Haziran Salı) işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescidi Aksa'nın avlusuna baskın düzenledi.

Fanatik Yahudi Yerleşimcilerden Mescidi Aksa'ya Baskın
30 Haz 2020 15:03:34

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre, işgalci İsrail güçleri koruması altındaki bir grup fanatik Yahudi'nin Mescidi Aksa'nın güneybatısında bulunan el-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan içeri girerek Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği bildirildi.

Yerel kaynaklar ayrıca, Mescidi Aksa’nın doğusunda Yahudi yerleşimcilerin rahatlıkla Talmudik ayinlerini düzenlemeleri için işgal güçlerinin Filistinlileri bölgeden uzaklaştırdığını belirtti.

Fanatik Yahudi yerleşimcilerin zaman zaman Mescidi Aksa'ya düzenlediği bu tür baskınlar, bölgede gerginliğin tırmanmasına neden oluyor.


İşgal altındaki Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

Yahudi yerleşimciler, içinde Kıble Mescidi ile Kubbetu's Sahra Camisi'nin yer aldığı Mescidi Aksa Külliyesi altında, sözde Süleyman Mabedi kalıntılarının bulunduğu iddiasıyla kazı çalışmaları yapıyor, Mescidi Aksa'da kendilerinin de ibadet etme hakları olduğunu savunuyor.0 Yorum

Yorum Yaz