Furkan Nesli Dergisinin 102. Sayısı Çıktı!

Her ay ele aldığı kapak konusu, içeriği ve gündeme dair yaptığı açıklamalarla ses getirmeye devam eden ve okuyucuların ilgiyle takip ettiği Furkan Nesli Dergisi, “Tevhid ve Adalet” kapak konusu ile 102. sayısını çıkardı.

Furkan Nesli Dergisinin 102. Sayısı Çıktı!
25 Eki 2019 21:16:20

Furkan Nesli, Furkan Gönüllülerinin 2019-2020 yılının hedefi olarak belirledikleri hedefi en dinamik haliyle gündemimize almak maksadıyla Ekim ayında kapak konusunu “Tevhid ve Adalet” olarak seçti

Furkan Nesli Editöründen 102. Sayı;

Furkan Nesli olarak Tevhide daveti sürdüreceğimizi, Tevhidle gelen adaleti savunacağımızı ve aynı zamanda adaletsizliğe uğrayan her kesimden insanın yanında duracağımızı, yaşanan her türlü zulmü duyuracağımızı bildirmek istiyoruz.

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 21 aydır haksız bir şekilde Bolu Cezaevinde tutulmasından ötürü başyazı bölümümüze “İnsanlığın Kurtuluşu- 2” yazı serisi ile devam ediyoruz. Ayrıca yılın hedefine dair birbirinden güzel, zengin ve istifade edeceğiniz sayfalar hazırladık.

Tevhidin adaleti doğuracağına inananlar olarak şahısların adaletinin değil ilâhî adaletin tecellisini beklemekteyiz. İnsanların haklarını ihlâl ederek zulmedenler, aslında İslam’ın adalet anlayışını incitmektedir. Birlikte yaşamanın ve devlet olmanın en temel unsuru olan adalet incindiğinde ise artık toplumda huzursuzluk hâkim olacaktır.

Tevhidin ve adaletin hâkim olduğu günlere en kısa zamanda ulaşmak temennisiyle…0 Yorum

Yorum Yaz