Furkan Vakfı Başkanına Cezaevinde Zulmedilmesine Tepki Yağıyor!

275 gündür haksız bir şekilde İzmir Ödemiş cezaevinde tutuklu bulunan Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz’e, hücreye atılarak ve şartları ağırlaştırılarak zulmedildiğini öğrenen Furkan gönüllülerinden tepki yağdı.

Furkan Vakfı Başkanına Cezaevinde Zulmedilmesine Tepki Yağıyor!
10 Kas 2018 21:02:27

Suçu Olmadan Ağırlaştırılmış Müebbet Muamelesi

Henüz suçu ispat edilmediği halde aylardır cezaevinde tutuklu bulunan Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz, yanında bulunan 3 Furkan gönüllüsünün tahliye olmasının ardından hücreye atıldı. Mahkemeye dahi çıkarılmadan 9,5 aydır Adana’da yaşayan ailesinden, çocuklarından ve sevenlerinden haksız bir şekilde ayrı tutulan Alagöz’e, ağırlaştırılmış müebbet cezası alanlarla aynı muamele uygulanarak zulmediliyor. Avluya günde 1 saat çıkabiliyor ve çamaşırlarını dahi kurutamıyor. Sıcak su verilmediği için bütün ihtiyaçlarını soğuk suyla karşılıyor.

 

Furkan Gönüllülerinden Büyük Tepki

Ali Alagöz’ün hiçbir suçu olmadığı halde yaşadığı bu ağır şartları öğrenen Furkan gönüllülerinden tepki yağdı. Sosyal meyda da haberi okuyan Furkan gönüllüleri zulme sessiz kalmadı. Furkan Haber’in altına yorum yağdıran gönüllüler, masum bir insana yapılan zulmü şiddetle kınayarak bir an önce son vermeleri için yetkililere çağrıda bulundu. Ali Alagöz’ün sağlık durumundan endişe eden ailesi ve sevenleri zulmün son bulmasını istiyor. Semra Kuytul'da yorum yaparak şiddetle kınadığını ve sessiz kalmayacaklarını belirtti. 

 

Furkan gönüllülerinin tepki mesajlarından bazıları şöyle;

 

İlgili Haber;

İzmir’de Tutuklu Bulunan Furkan Vakfı Başkanı’na Hukuksuz Muamele!


0 Yorum

Yorum Yaz