Grup Furkan’dan Yeni Albüm Müjdesi!

20 yıldan fazla bir süredir ümmete ilahi ve ezgileriyle tevhidi anlatan, besteleriyle hüznü de coşkuyu da yaşatan Grup Furkan, yeni albümünü çıkarıyor.

Grup Furkan’dan Yeni Albüm Müjdesi!
15 Kas 2018 08:23:32

İslam’a uygun ritim enstrümanlarıyla sahne alan Grup Furkan, bugün piyasada birçok çalgı aleti kullanan gruplardan daha etkin bir rol oynuyor ve müziksiz ilahi ve ezgiler Grup Furkan’la hayat buluyor. Yılardır ümmetin halini besteleriyle anlatan, tevhidi mücadele de gönüllere ve kulaklara hitap eden Grup Furkan, merakla beklenen 4. albümünü çıkarıyor.

Furkan gönüllüleri 5 Kasım’da Adana’da gerçekleştirilen bir programda bir araya geldi. Programda sahne alan Grup Furkan’ın solisti Abdullah Ülker, merakla bekleyen sevenlerine Grup Furkan'ın yeni albüm çıkaracağı müjdesini verdi. Ayrıca 4. albümde yer alacak yeni bestelerden de birkaç kıta seslendirdiler.

Müslümanlara dava ruhunu aşılayan, kimi zaman ağlatan kimi zaman coşturan Grup Furkan, İslami müzik noktasında büyük bir boşluğu doldurmaya devam ediyor. Günümüzde birçok insan 90’lı yıllarda İslami camiada gönüllere taht kurmuş ve mücadele ruhunu aşılayan samimi bestelerin özlemini çekiyor. İslami anlayışın giderek ılımlılaşması ve saflığını kaybetmesi ilahi ve ezgilere de yansımış durumda.  Grup Furkan ise bu alanda oluşan boşluğu besteleriyle dolduruyor. Grup Furkan’ın bestelerinde İslam davası, mücadele ruhu, Peygamberimizin hayatı ve tefekkür ön plana çıkıyor.

Grup Furkan bazen hüzünlendiren, bazen coşturan parçalardan oluşan Davanın Marşı, Ümmetin Marşı ve Şahlanıyor Sancağımız adlı 3 albüm çıkardı. 4. albüm çalışmaları sona yaklaşan Grup Furkan’ın yeni albümü merakla bekleniyor. Sadece kendi eserlerini değil beğenilen diğer parçaları da kendi yorumlarıyla seslendiren Grup Furkan dinleyenler tarafından büyük beğeni topluyor.0 Yorum

Yorum Yaz