Haksız Tutukluluk Devam Edecek!

287 gündür Bolu F Tipi cezaevinde tecrit zulmüne maruz bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin terör mahkemesinden tahliye edilmesine rağmen tutuklu yargılanmasına karşılık avukatları tarafından yapılan itiraz reddedilerek haksız tutukluluğun devamına karar verildi.

Haksız Tutukluluk Devam Edecek!
22 Kas 2018 12:00:00

Alparslan Kuytul Hocaefendi, 8 Kasım 2018 günü Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada “terör örgütüne yardım ve terör propagandası” suçlamalarından tahliye edilmişti.

Ancak 4. Ağır Ceza Mahkemesinde bir başka suç iddiasından dolayı da tutuklu olduğu için serbest bırakılmamıştı.

Hocaefendi’nin terörden tahliye edildiği duruşma ile aynı gün(8 Kasım),  4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından her ay yapılan tutukluluk incelemesi yapılmış ve tutukluluk halinin devamına karar verilmişti.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin avukatları bu karara 9 Kasım’da itiraz etmiş ve dosya üst mahkeme olan 5. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti.

Edinilen bilgiye göre;  üst mahkemenin bugün verdiği kararla avukatların itirazı reddedildi ve Hocaefendi’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Alparslan kuytul Hocaefendi’nin yurt içi ve yurt dışında bulunan yüz binlerce seveni, tek suçu doğruları korkusuzca söylemek olan Hocaefendi’nin haksız tutukluluğunun bir an önce son bulmasını ve adaletin gerçekleşmesini istiyor.2 Yorum
  • Furkan Haber - İslami Haber - Güncel Haber
    Adil Gülseven 01 Oca 1970 02:00:00

    Zalimler için yaşasın cehennem. Zalimler helmit mezit diyen cehennemi dolduraçak.

  • Furkan Haber - İslami Haber - Güncel Haber
    Remziye rahime 01 Oca 1970 02:00:00

    Muhterem alparslan kuytul hoca efendi haksiz yere tutuklu dogrulari soylemesi ulkemizin yararinadir zaten dis ve ic odaklarin oyunlari vatanimiza beladir hocamizin ozgur olmasi manevi destektir ve maddiyatla saglanmaz hocamizin ozgurlugu insanligin yararinadir hocamiza Adalet olsun zalimler icin cehennem var Allahin dunyasinda Allahin adaleti olur insaAllah Laillahe illellah Allahu ekber


Yorum Yaz