İngiltere'den seyahat kararı! Türkiye kırmızı listede!

Koronavirüs salgınında uluslararası seyahat kararlarını yenileyen İngiltere, iki doz aşı olmuş kişilerin ülkeye girebileceğini açıkladı. İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listeden çıkartmadı.

İngiltere'den seyahat kararı! Türkiye kırmızı listede!
29 Tem 2021 10:41:29

İngiltere, koronavirüs salgınında uluslararası seyahat kararlarını yeniledi. AB ve ABD vatandaşlarının İngiltere'de zorunlu olan karantinadan muaf tutulacağını açıklayan İngiltere, Türkiye'yi kırmızı listede tutmaya devam etti.

İngiltere'de " Kovid-19 Operasyon Komitesi" uluslararası seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesini görüştü. Aralarında bakanların da olduğu komitenin toplantısında iki doz aşısını yaptırmış AB ve ABD vatandaşları İngiltere'de zorunlu olan karantinadan muaf tutulması kararlaştırıldı. Karara göre ülkeye girişlerde AB vatandaşlarından "Yeşil geçiş kartı" istenirken, ABD vatandaşlarından aşı kartlarını göstermesi istenecek.

İngiltere, uluslararası seyahat kararlarını renk renk gruba ayırdığı listeye göre belirliyor. Yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere 3 grubun olduğu liste 3 haftada bir güncelleniyor. Kırmızı listedeki ülkelerden seyahat edenler hükümetin belirlediği yerlerde 10 günlük zorunlu karantinada kalıyor.


 
İngilizlerin tatile gittiği ülkeler arasında ön sıralarda yer alan İspanya, İtalya, Portekiz ve Yunanistan "sarı listede" yer alırken, Türkiye ise "kırmızı listede" bulunmaya devam ediyor.0 Yorum

Yorum Yaz