Metiner: 'AK Parti ömrünü tamamladı' demedim

AKP'li Mehmet Metiner bugün "AK Parti ve Reis" başlığıyla yayımlanan yazısında, "Ben ’AK Parti ömrünü tamamladı’ demedim. Ben partime nasıl kefen biçebilirim ya! Dediğim şu: Eski AK Parti anlayışı ömrünü tamamladı. Bu ikisinin birbirinden farklı olduğunu anlamayanlara söyleyecek sözüm yok" dedi.

Metiner: 'AK Parti ömrünü tamamladı' demedim
17 Ağu 2019 16:45:30

Mehmet Metiner geçen gün söylediği "AK Parti artık ömrünü tamamladı" sözlerini değiştirdi. Metiner, "Ben ’AK Parti ömrünü tamamladı’ demedim. Eski AK Parti anlayışı ömrünü tamamladı dedim" ifadesini kullandı.

Eski AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner yayımlanan bir röportajında yer alan "Ak Parti artık ömrünü tamamladı" sözlerini değiştirdi. Metiner, "Ben ’AK Parti ömrünü tamamladı’ demedim. Ben partime nasıl kefen biçebilirim ya! Dediğim şu: Eski AK Parti anlayışı ömrünü tamamladı. Bu ikisinin birbirinden farklı olduğunu anlamayanlara söyleyecek sözüm yok" dedi.

'AK PARTİ ARTIK ÖMRÜNÜ TAMAMLADI'

Metiner, yalanladığı açıklamasında şunları demişti: "Eski Türkiye yok. Eski Türkiye şartlarında kurulmuş AK Parti artık ömrünü tamamladı. 2001’deki AK Parti’de ısrar, Yeni Türkiye’nin siyaset anlayışının tersine kürek çekmek anlamına gelir. Bir zihniyet değişimine ihtiyaç var. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var. Yeni bir teşkilatlanma modeline dayanan yeni bir AK Parti.”0 Yorum

Yorum Yaz