Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 uzman erbaş alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 100 uzman erbaş alımı yapacağını duyurdu. Başvuru için son tarih ise 24 Aralık 2020 olarak belirlendi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 uzman erbaş alacak
16 Ara 2020 14:18:25

Sahil Güvenlik Komutanlığı, 30'u telsizci, 20'si şoför, 40'ı topçu ve 10'u yüzer adam olmak üzere toplam 100 uzman erbaş alacak.

Başvuruda bulunacak adayların erkek, en az lise mezunu ve 27 yaşını bitirmiş olmaları gerekiyor.

Başvurular e-devlet üzerinden 24 Aralık tarihine kadar yapılabilecek.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda Uzman Erbaş olmak isteyenler için başvuruda aranan koşullar ise şöyle:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak.

2. En az lise mezunu olmak.

3. 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir).

4. Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak.

5. Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, terhisi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (17 Aralık 2015 tarihi ve sonrasında terhis olanlar).

6. Askerlik hizmetini sürdürenler için kılavuzda da yer alan uygun nitelik belgesi almak.

7. Yapılacak yazılı sınav, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik ve değerlendirme testleri (yüzme dâhil), uygulamalı sınavlar ile mülâkat sınavında başarılı olmak ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca belirlenen kontenjana girmek.

8. Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından sevk edilecek hastanelerden “…….. Branşında Uzman Erbaş Olur” kararlı sağlık raporu almak, ayrıca branş/ihtisas özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak.

9. Yaptırılacak güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak.

10. Askerî öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında daha önce subay (yedek subay dâhil), astsubay (yedek astsubay dâhil), uzman jandarma ve uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak.

11. Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’ndaki (Aralık 2020) diğer şartları taşıyor olmak.


Etiketler:   sahil güvenlik


0 Yorum

Yorum Yaz