Engellerin Ardı Arkası Kesilmiyor!

AKP’li İstanbul Bağcılar Belediyesi’nin salon iptali ile başlayan, spor salonlarının yasaklanması akabinde iftira kampanyaları ile büyümesi engellenmeye çalışılan Furkan Hareketinin şimdi de Şanlıurfa’da yapacağı bayan konferansı AKP’li Belediye tarafından son anda iptal edildi.

Engellerin Ardı Arkası Kesilmiyor!
25 Mayıs 2016 12:18:06

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre konferans salonu günler öncesinden ayarlanmış, sözleşme yapılmıştı. Ancak Belediye yetkilileri, bugün (25 Mayıs 2016) öğlen gerçekleştirilecek konferans için salon vermeyeceklerini açıkladı. Belediye Yetkilileri, yapılan sözleşmeyi bozarak “yukarıdan gelen talimat” ile konferans salonunu vermeyeceklerini açıkladı.

Yapılan bu haksızlığa sessiz kalmayacaklarını belirten Furkan Hareketi, www.furkanvakfi.net adresinden bir duyuru yayınladılar. Duyuruda AKP’li Şanlıurfa Belediyesinin yaptığı zulmü kınadıklarını ifade ettiler.

İşte furkanvakfi.net’ten yapılan o açıklama:

Semra Kuytul Hocahanım’ın bugün saat 14.00’da AKP’li Şanlıurfa Belediyesine ait Şair Nabi Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği “Ramazan ve Kur’an’ın Mesajı” konulu konferansı programa 4 saat kala adı geçen belediye tarafından iptal edildi.

Daha önceki konferanslarımıza yönelik yapılan engellemeler ve iptallerden ötürü olası benzer bir durum yaşanmaması için belediye yetkilileri ile günler öncesinde defalarca görüşüldüğü halde hiçbir sorun olmayacağını salonu bizim için tahsis edeceklerini söyledikleri halde sözlerini tutmadılar.

Konferans öncesi program hazırlıklarını yapmak üzere salona giden program ekibine belediye yetkilileri salonun kapılarını bizim programımız için açamayacaklarını söyleyerek programa saatler kala konferansı iptal ettiler.

Yapılan bu engellemeyi şiddetle kınıyoruz!

Tüm halkımızı bu engellemeye tepki göstermeye davet ediyoruz.

 

Furkan Haber olarak biz de sözünde durmayarak haksızlık yapanları kınıyoruz!

Furkan Vakfına Yapılan Engellemelerden Bazıları

Bir Engelleme'de Malatya'dan

Hamburg ve Dortmund'da Alçaklık Yaptılar

Bir Engelleme'de AKP'li İskenderun Belediyesinden

Konferans İptaline Binlerden Tepki

Konya Büyükşehir Belediyesi'nden Zulüm

...0 Yorum

Yorum Yaz