Kurultay çıkışı yapan Asiltürk’e, Temel Karamollaoğlu’ndan yanıt

Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ün sosyal medyadan yaptığı kurultay çıkışına, Karamollaoğlu "O açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz" dedi.

Kurultay çıkışı yapan Asiltürk’e, Temel Karamollaoğlu’ndan yanıt
16 Haz 2021 18:46:25

Saadet Partisinin Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sosyal medya hesabı üzerinden partisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Asiltürk, yaptığı 53 paylaşımda partisine eleştirilerde bulunup, kurultay çağrısında bulundu.

 

 

Asiltürk, verdiği mesajlarında “Bir siyasi partinin başarılı olması için, inandığı gerçeklere hizmet etmesi gerekir. Bundan dolayı bizim öncelikli hedefimiz, toplumu ahlaki ve manevi değerlere yönlendirmeye çalışması olmalıdır. Elbette toplumun maddî ihtiyaçlarını da dikkate alacağız. Ancak bunu yaparken Partiyi sâdece toplumun karnını doyurmaya çalışan bir parti gibi göstermekten de kaçınacağız. Millî Görüşün partisini, diğer partilerden ayıran en önemli yönü, ahlaki ve manevi değerlere bağlılığını ön planda tutmasıdır. Şunu unutmamalıyız: Bize oy verecek olanlar, maddî imkânlar elde etmek için yanımıza gelenler değil, inancımıza saygılı olanlardır. İnşallah, önümüzdeki kongrede alacağımız kararlarla, Saadet Partimiz, kuruluşundaki değerleri savunur hâle gelir" ifadelerini kullandı.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU: OĞUZHAN BEY İLE GÖRÜŞECEĞİZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Oğuzhan Asiltürk'e ilişkin olarak, "Parti meselelerimizi kamuoyunda tartışmaya hiçbir zaman girmedim, o açıklamalar Oğuzhan Bey’i doğrudan bağlar, kendisiyle de görüşeceğiz" açıklamasını yaptı. “Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’le görüşmesini erken seçim hazırlıkları olarak değerlendiriyor musunuz?” sorusuna Karamollaoğlu, "Erken seçimle alakalı olduğunu düşünmüyorum" yanıtını verdi.

Oğuzhan Asiltürk'le birbirlerinden çok uzak olmadıklarını söyleyen Karamollaoğlu, "Oğuzhan Asiltürk’le ara ara görüşüyoruz, birbirimizden çok uzak değiliz. Bu konuyu görüşürüz" diye konuştu.

ERDOĞAN EVİNDE ZİYARET ETTİ

Asiltürk’ün bu çıkışı Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yakın zamanda yaptığı iki görüşmenin ardından geldi. Erdoğan ve Asiltürk arasındaki ilk görüşme 8 Ocak’ta yaşandı. Erdoğan, o dönem Asiltürk'ü evinde ziyaret etmesi kulislerde 'Cumhur İttifakını genişletme arayışı' yorumlarını da beraberinde getirdi.

“HİÇBİR ŞEY OLMASA DA KESİN BİR ŞEYLER OLDU” İFADESİ

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi de bu görüşme sonrası kaleme aldığı yazısında "Erdoğan, Asiltürk'ü ziyaret ederek Milli Görüş tabanının teveccühünü kazandı, hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler oldu" ifadesini kullanmıştı.

SARAY'DAKİ İFTARDA BULUŞTULAR

Bu ziyaretin ardından Erdoğan ile Asiltürk 21 Nisan’da bu kez Saray’da düzenlenen iftar yemeğinde buluştu. İlk görüşmenin ardından iki ismin birlikte iftar yapması Milli Görüş cephesindeki tepkileri büyütmüştü. Partide yöneticilik yapmış olan Saadet Partili Ali Aktaş, “Asiltürk'ün Saadet'i saraya eklemleme çabası karşısında kendi hesabıma ‘yeni bir yol’ açmaya karar verdim. Mevcut düzeneğin bu açık pazarlık karşısında net bir tavır ortaya koyamamasını da yadırgıyorum. Saraya teslim olmak yok; yolumuzu tırnaklarımızla kazıya kazıya açacağız” diyerek, Cumhurbaşkanlığına aday olduğunu duyurmuştu.

ASİLTÜRK'E YANIT PARTİ SÖZCÜSÜNDEN GELDİ

Bu gelişmelerin ardından Oğuzhan Asiltürk'ün ayetlerden alıntılarda bulunduğu uzun paylaşımı ile partiyi kurultay çağrısında bulunmasına Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın yanıt verdi.

 

 

“KONGRE KARARININ NASIL ALINACAĞI BELLİ” 

Aydın da sosyal medya hesabından verdiği yanıtta, "Saadet Partisinin yetkili kurulları ve karar organları bellidir. Yine aynı şekilde tüzüğümüzde kongre kararının nasıl alınacağı yazılıdır" dedi.0 Yorum

Yorum Yaz