Alparslan Kuytul Hocaefendi’den şok eden video!

Alparslan Kuytul Hoacefendi’nin 1998’de kaydedilen ve izleyenleri şok eden bir videosu ortaya çıktı. Yaptığı ‘Mü’minin Mes’uliyeti’ konulu dersin ilgili kısmında Hocaefendi başörtüsü meselesinde verdikleri taviz nedeniyle Gülen hareketini eleştiriyor ve ‘haramları helal, helalleri haram yapanları Allah’ın şefkat tokatlarıyla uyaracağını’ ifade ediyor. Bu şefkat tokatları sonucunda ise ‘kalplerden yerlerinin, Türkiye’den isimlerinin silineceğini’ belirtiyor.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’den şok eden video!
28 Tem 2016 16:48:59

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ 1998’DE BAKIN NE SÖYLEMİŞ!                

                15 Temmuz darbe girişiminin ardından sosyal medyada Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında darbe karşıtı sözlü ve yazılı açıklamalarına rağmen videolarından alınan kesitler sebebiyle “Paralelci” “Darbeci” gibi bir algı oluşmasına karşılık, Furkan Vakfı resmi hesabından Hocaefendi’nin darbecilere ve Gülen camiasına karşı yıllardır devam eden tavrını ortaya koyan videolar paylaşmaya başladı.

Bu videolardan yeni ortaya çıkan bir videoda, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 1998’de yani kendisi 30’lu yaşlardayken bile Gülen camiasını sert sözlerle eleştirdiği ortaya çıktı.

                Furkan Vakfı resmi sitesi Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 1998’de “Mümin’in Mesuliyeti” isimli konulu dersinde Gülen hareketinin geleceğine dair yaptığı eleştirel yorumu ortaya çıkardı.

Mü’minin Mes’uliyeti konulu dersin ilgili kısmında Hocaefendi başörtüsü meselesinde verdikleri taviz nedeniyle Gülen hareketini eleştiriyor ve ‘haramları helal, helalleri haram yapanları Allah’ın şefkat tokatlarıyla uyaracağını’ ifade ediyor. Bu şefkat tokatları sonucunda ise ‘kalplerden yerlerinin, Türkiye’den isimlerinin silineceğini’ ise özellikle belirtiyor.

İşte Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 18 yıl önce yaptığı çarpıcı açıklamalar:0 Yorum

Yorum Yaz