30 bin Yahudi işgalci, Hz. İbrahim Camisi'ne baskın düzenledi

İşgalci İsrail güçlerinin Hz. İbrahim Camisi'ni Müslümanlara tamamen kapatmasının ardından 30 bin Yahudi işgalcinin Hz. İbrahim Camisi'ne baskın düzenlediği bildirildi.

30 bin Yahudi işgalci, Hz. İbrahim Camisi'ne baskın düzenledi
24 Kas 2019 12:03:21

Dün İsrail işgal yönetiminin yahudi bayramını gerekçe göstererek Batı Şeria'nın güneyindeki El-Halil şehrinde bulunan Hz. İbrahim Camisi'ni Müslümanlara tamamen kapatması üzerine dün akşam otuz bin yahudi işgalcinin camiye baskın düzenlediği bildirildi. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Hz. İbrahim Camisi'nin müdürü Hıfzı Ebu Sinine şu bilgiyi verdi: "İşgal yönetimi Hz. İbrahim Camisi'nin bütün revaklarını ve alanlarını Cuma günü ikindi vakti 16.00'dan itibaren kapatarak Cumartesi günü gece 21.00'e kadar kapalı tuttu." 

Ebu Sinine işgal yönetiminin bu tutumunun mabetlere ve ibadet özgürlüğüne yönelik bir aşırılık olduğunu vurguladı. 

İşgalci askerler tarafından korunan yahudi işgalciler dün akşam saatlerinde El-Halil'in Tellu'r-Remide mahallesinde Filistinlilere saldırmış ve bir buçuk yaşında bir bebeğin başından yaralanmasına neden olmuşlardı. İşgalciler Kızılay ekiplerine de saldırmış bu olayda işgal askerleri de gaz bombaları kullanmıştı ve 4 kişi bu bombalardan dolayı nefes alma zorluğu çekme sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı.

Etiketler:   haremi ibrahim


0 Yorum

Yorum Yaz