Filistinli Alimler İsrail-BAE normalleşme anlaşmasını protesto etti

Gazze'deki Filistinli Alimlerin işgalci İsrail rejimi ile BAE arasındaki normalleşme anlaşmasını protesto ettiği bildirildi.

Filistinli Alimler İsrail-BAE normalleşme anlaşmasını protesto etti
25 Ağu 2020 13:01:34

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre abluka altında olan Gazze Şeridi'ndeki Filistinli Alimler Birliği, Mescidi Aksa yangınının 51. yıldönümünü anmak ve İsrail-BAE normalleşme anlaşmasını protesto etmek için gösteri düzenledi.

Düzenlenen gösteriye, Filistin Alimler Birliği, Vakıflar ve Diyanet İşleri Bakanlığı, Uluslararası Müslüman Alimler Birliği’nin Filistin Şubesi, Uluslararası Kudüs Vakfı, Kudüs Dairesi yetkililerinin yanı sıra çok sayıda kanaat önderi katıldı.

Gösteriye katılan kurumlar adına, Uluslararası Müslüman Alimler Birliği’nin Filistin Şubesi ve Filistin Alimler Birliği başkanı Mervan Ebu Ras konuştu.

Filistinlilere ve Kudüs sakinlerine destek olmanın ümmetin görevi olduğu belirtilen gösteride, Arap ve İslam dünyasının sessizliğinin, kutsal değerlerin daha fazla gasp edilmesi ve Mescid-i Aksa ile çevresine yönelik saldırıların artırılması konularında İsrail'i cesaretlendirdiği ifade edildi. 

Ayrıca düzenlenen gösteride yapılan açıklamalarda, “İsrail'le normalleşmeye doğru koşar adım yürümek, zillet ve hakirlikten başka bir şey sağlamayacak.” ifadelerine yer verildi.  

BAE, 1979'da Mısır'ın, 1994'te de Ürdün'ün ardından işgalci siyonist İsrail rejimi ile normalleşme anlaşması imzalayan üçüncü Arap ülkesi oldu.0 Yorum

Yorum Yaz