İşgal güçleri Batı Şeria ve Kudüs'te 13 Filistinliyi tutukladı

İşgal güçleri Batı Şeria ve Kudüs'te 13 Filistinliyi tutukladı
21 Haz 2020 11:27:27

İsrail işgal güçleri bugün (21 Haziran Pazar) sabah gerçekleştirdikleri geniş çaplı arama ve baskınlarda Batı Şeria'nın değişik bölgelerinde ve Kudüs'te 13 Filistinliyi gözaltına aldılar. 

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçleri, işgal altındaki Kudüs'ün El-İseviyye beldesinde 9 kişiyi gözaltına aldılar. 

Bu kişilerin isimleri şöyle: Ömer Mervan Ubeyd, Mahmud Muhammed Ubeyd, Mahmud Mervan Avde, Ahmed İyad Avde, Mahmud Abd Mahmud, Muhammed Nesim Ubeyd, Muhammed Semih Alyan, Muhammed Murad Dari ve 14 yaşındaki Hasan Yasin Derviş adlı çocuk. 

İşgal güçleri ayrıca Ahmed Halil ve Mahmud El-Anati adlı gençleri de soruşturma için çağırdı. 

İşgal güçleri Ramallah ve El-Bire vilayetlerinden de iki kişiyi gözaltına aldılar. Bunlar Batı Mezra'a beldesinden 45 yaşındaki Selim Ebu Rebi' ile kuzeydeki Devra El-Kara' köyünden 32 yaşındaki Selim İdris Hamdan. 

El-Halil'de işgal güçleri özgürleştirilmiş eski esirlerden 26 yaşındaki Muhammed Yusuf Muhammed Bahr'ı ve Muhammed İbrahim Mustafa Sebarine'yi kuzeydeki Beytu Emir'de bulunan evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldılar ve işgal rejiminin Asyun'daki soruşturma merkezine götürdüler. 

Muhtelif beldelerde de Filistinlilerin evlerine ve iş yerlerine baskınlar düzenleyerek yaptıkları aramalar esnasında kapıları kırdı ve eşyalara ciddi şekilde zarar verdiler. 

Etiketler:   Filistin israil


0 Yorum

Yorum Yaz