Meteoroloji'den 'sıcak hava' uyarısı: 10 derece artacak ve aniden düşecek

Meteoroloji'den Türkiye geneli için 'sıcak hava' uyarısı geldi. Sıcaklıklar, perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkacak, cuma gününden sonra ise aniden azalıp ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olacak.

Meteoroloji'den 'sıcak hava' uyarısı: 10 derece artacak ve aniden düşecek
13 Ağu 2019 20:13:20

Hava sıcaklıklarının perşembe günü mevsim normallerinin 6-10 derece üzerine çıkması bekleniyor. Sıcaklıkların cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak ani şekilde azalacağı ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, yarın en yüksek hava sıcaklıklarının İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının perşembe günü İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde mevsim normallerinin 6-10 derece üzerinde olacağı öngörülüyor. 

Cuma gününden itibaren ise kuzeybatı kesimlerden başlayarak sıcaklıklarda ani azalış ve kuzey kesimlerde gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.

Sıcak havanın neden olabileceği güneş çarpması, vücutta sıvı kaybı gibi olumsuzluklara karşı özellikle kronik sağlık problemi bulunanlar, 65 yaş üstü olanlar ve çocukların dikkatli olmaları gerekiyor. 0 Yorum

Yorum Yaz