Siyonist işgal rejimi, Hazreti İbrahim Camisini iki günden beri kapalı tutuyor

​Siyonist işgal rejimi, sözde bayramlarını bahane ederek Batı Şeria'nın El-Halil şehrinde bulunan Hazreti İbrahim Camisini iki günden beri Müslümanlara kapalı tutarak içinde namaz kılınmasını engelliyor.

Siyonist işgal rejimi, Hazreti İbrahim Camisini iki günden beri kapalı tutuyor
21 Eyl 2020 09:46:33

Ebu Sinine, Hazreti İbrahim Camisinde 1994'te, fanatik bir siyonistin sabah namazı esnasında secdeye gitmiş insanlara arkadan saldırmak suretiyle gerçekleştirdiği ve 29 kişiyi katlettiği, 150 kişiyi de yaraladığı korkunç katliamın ardından işgal yönetimi, burayı sık sık Müslümanlar için ibadete kapattığını söyledi.

İşgal rejimi, bu şekilde camiyi Müslümanlara kapatarak yahudilerin serbestçe girmelerine ve içinde istediklerini yapmalarına imkân vermek istiyor.

Hazreti İbrahim Camisinin Müslümanların ibadetine kapatıldığı günlerde minarelerinden ezan okunmasına ve çoğu zaman cami görevlilerinin girmesine de müsaade edilmiyor. 

Harem-i İbrahimi Müdürü Ebu Sinine, Hazreti İbrahim Camisinin El-Halil şehrinin tarihi ve dini adresi olduğuna dikkati çekerek Müslümanların burada namaz kılarak dini görevlerini yerine getirmelerinin engellenmesinin zulüm şekillerinin en katısı olduğunu, bütün dini ve insani değerlere aykırı olduğunu dile getirdi.

Etiketler:   İsrail Filistin


0 Yorum

Yorum Yaz