Siyonist işgalcilerden Mescid-i Aksa'da ayin

İşgalci İsrail güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Yahudi işgalciler Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyip ayin yaptı.

Siyonist işgalcilerden Mescid-i Aksa'da ayin
19 Tem 2019 11:48:40

Yahudi işgalciler dün sabah  işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi yetkilileri, Yahudi yerleşimcilerin bir kısmının baskın sırasında Mescid-i Aksa’nın doğu kesimindeki Er-Rahme Kapısı bölgesinde ayin yaptıklarını bildirdi.

İşgal polisinin ve özel kuvvetlerin baskın boyunca Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiği kaydedildi.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Etiketler:  


0 Yorum

Yorum Yaz