Alparslan Hoca 30 Ocak Operasyon Gecesini İlk Kez Anlattı

Bolu cezaevinden tahliye edilen Alparslan Kuytul Hoca, 30 Ocak 2018 gecesinde yaşadıklarını ilk kez, kendisiyle yapılan söyleşi programında anlattı. Gerçek bir silahla ilk kez o gece karşılaştığını belirten Alparslan Hoca: "Bana yat yere dediler, yatmadım" dedi.

Alparslan Hoca 30 Ocak Operasyon Gecesini İlk Kez Anlattı
08 Ara 2019 19:42:11

663 günlük tutukluluk sonrası tahliye edilen Alparslan Kuytul Hoca, geçtiğimiz günlerde kendisiyle yapılan söyleşi programında tahliye kararıyla hissettiklerini, operasyon gecesinde yaşananları ve cezaevi hatırları anlattı.

Alparslan Hoca, yoğun ilgiyle izlenen söyleşi programında, sunucunun "30 Ocak gecesinde neler yaşadınız?" sorusuna "Ben hocayım, hayatım ortada bir hocanın evine böyle girilir mi? Zaten o gece eve geç gitmiştim. Saat ikiye doğruydu heralde yattım. Sonra sabah beş gibiydi bir baktım sesler, kapıyı açın, kapıyı açın falan. Gözümü açtım "bu ne bu nasıl bir ses, nereden geliyor?" dedim. Pencereden bir baktım ki her taraf polis kaynıyor, tomalar, ışıklar dönüyor. Tamam dedim . Televizyonda gördüğümüz şey bizim de başımıza geldi." şeklinde cevap verdi.

O gece kendisine uygulanan muamlelerin yakışıksız olduğunu belirten Alparslan Hoca, eve yapılan baskında kameraların sürekli kendisini çektiğini, hatta alt ve üst pijamasını değiştirirken dahi kameranın görüntü almak istediğini ancak kendisinin buna müsade etmediğini belirtti.

Operasyonun yüzlerce polis ile terör evine baskın yapar gibi yapılmasına tepki gösteren Alparslan Hoca, "Öyle bir operasyon yapıyorlar ki uzun namlulu silahlarla, yüz tane polis evin etrafında, sabahın beşinde toma, akrepler, maskeli özel harekat polisleri ... Ben bir hocayım ayıp ya bu yapılır mı? Terör evini mi basıyorsun ya sen! Böyle bir hava estirmek istiyorlar yani sanki bir terör örgütü üyesi, terör hücresini basıyormuşlar gibi... Böyle bir hava estirmek istiyorlar, komşularda, bu adam çok tehlikeli bir adammış desinler öyle zannetsinler istiyorlar" dedi. Ancak bunun dışında polislerin kendisine kötü muamelede bulunmadıklarını, saygılı davrandıklarını iftara atamayacağını belirtti.

Soruya verdiği cevapta kendileri hakkında TEM MİT KOM tarafından hazırlanmış araştırma raporlarınca terörle bir bağlarının olmadığının belgelendiğini ifade eden Alparslan Hoca, cezaevinde yaptığı telefon görüşmesinde okuduğu mısrayı tekrar okudu:

"Olsun be yaradan yardır,

Sanma ki zalimin ettiği kardır,

Mazlumun ahı indirir şahı,

Her şeyin bir vakti vardır."

İlgiyle dinlenen söyleşi programının ilgili kısmı şu şekilde:

0 Yorum

Yorum Yaz