Çöp kamyonunda mülteci taşıma

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, insanlık dışı bir iddia gündeme geldi. İnsan tacirleri olduğu düşünülen kişilerin Suriye uyruklu 12 kaçak göçmeni çöp toplama kamyonunda taşıyarak Yunanistan'a kaçırmayı hedeflediği iddia edildi. Bilindiği üzere Marmaris Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, 9 Ekim'de insan tacirlerini yabancı uyruklu göçmenleri çöp ve geri dönüşüm kamyonuyla kaçırırken yakalamıştı.

Çöp kamyonunda mülteci taşıma
25 Kas 2017 10:39:24

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan Suriye uyruklu 12 kaçak göçmenin çöp toplama kamyonuyla kaçışlarını organize ettiği iddia edilen Gürcistan uyruklu iki şüpheliden biri tutuklandı.

Muğla'da Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Suriyeli 12 göçmeni yurt dışına kaçırmaya çalıştığı iddia edilen Gürcistan uyruklu firari V.A. ve P.S'yi yaptıkları istihbarat çalışması neticesinde gözaltına aldı.

Soruşturma kapsamında emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler daha sonra Marmaris Adliyesine sevk edildi.

Marmaris 1. Asliye Ceza Mahkemesine çıkarılan zanlılardan P.S. tutuklandı, V.A. ise hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirilerek adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Marmaris Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, 9 Ekim'de takip sonucu yabancı uyruklu göçmenleri çöp ve geri dönüşüm kamyonuyla kaçırılırken yakalamıştı. Kamyonu kullanan Ö.F.K. gözaltına alınmış, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.0 Yorum

Yorum Yaz