Giresun'daki sel felaketinde ölenleri sayısı 7'e yükseldi

Giresun'daki sel felaketinde ölenleri sayısı 7'e yükseldi. İçişleri Bakanı Soylu, selde kaybolan 2'si jandarma personeli, 9 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Giresun'daki sel felaketinde ölenleri sayısı 7'e yükseldi
24 Ağu 2020 12:51:41

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun'daki selde hayatını kaybedenlerin sayısının 7 olduğunu açıkladı.

Soylu, selde kaybolan 2'si jandarma personeli, 9 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

4 BÖLGEDE ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Giresun'un Dereli, Doğankent ve Yağlıdere ilçeleri başta olmak üzere birçok bölge selden etkilendi. Sele araçlarında yakalanan ve kayıp olan sivil vatandaşların bulunması için AFAD koordinasyonunda 4 bölgede arama çalışması başlatıldı.

Tirebolu-Doğankent yolunun 12. kilometresinde sele kapılan jandarma aracındaki personelin bulunması için iş makineleri çay üzerinde moloz kaldırırken, helikopter havadan dere yatağını taramayı sürdürüyor.

DERELİ'DE SELİN İZLERİ SİLİNİYOR

Dereli ilçesinde de hafriyat kaldırma çalışması yapılıyor. İlçe merkezine dere taşkını ile sürüklenen taş, kum, toprak ve kaya parçaları iş makinalarıyla kaldırılırken, Giresun İl Özel İdaresi, DSİ, Giresun Belediyesi ve diğer ekipler çalışmalarını sürdürüyor. 

Ekipler caddeler, kamu binaları ve iş yerlerindeki çamur ve kumları temizliyor.

Toprak altında kalan araçlar vinç yardımıyla bulundukları yerden kaldırılırken, DSİ ekipleri de ilçe merkezinde yıkılan köprü üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

İlçede esnaf da dükkanlarındaki malzemeleri dışarıya atarak iş yerlerinin temizliğini yapıyor. 

Etiketler:   giresun sel


0 Yorum

Yorum Yaz