• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Hasan Demir: İddianamedeki Tek Somut Delil, Emniyet ve Mit Raporlarında Geçen 'Terör Bağlantıları Yoktur' İfadeleridir

Hasan Demir: İddianamedeki Tek Somut Delil, Emniyet ve Mit Raporlarında Geçen 'Terör Bağlantıları Yoktur' İfadeleridir

Furkan Vakfının eski başkanı Hasan Demir, Alparslan Hoca hakkında hazırlanan son iddianameyi canlı yayında değerlendirdi. Demir, değerlendirmesinde iddianamenin üslubunu, barındırdığı çelişkileri ve medyada oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıyı ele aldı.

Hasan Demir: İddianamedeki Tek Somut Delil, Emniyet ve Mit Raporlarında Geçen 'Terör Bağlantıları Yoktur' İfadeleridir
30 Tem 2019 11:48:36

Alparslan Kuytul Hoca hakkındaki son iddianamenin detayları kamuoyu ile paylaşıldıkça iddianameye gelen tepkiler artmaya devam ediyor. İddianame ile ilgili bir değerlendirme de Furkan Vakfının eski başkanı Hasan Demir'den geldi.

Demir, değerlendirmesinde iddianame ile ilgili çeşitli konulara temas etti. Öncelikle iddianamenin dilinin hukuk dilinden çok uzak olduğunu belirttikten sonra tek tek iddianamedeki bölümler hakkında açıklamada bulundu.

İddianamenin büyük bir kısmının FETÖ ile kurulmaya çalışılan benzerliklerden oluştuğunu, ancak sayılan benzerliklerin herhangi bir parti veya STK teşkilatında da olan temel benzerlikler olduğunu dile getiren Demir, hocanın konuşmasında ve faaliyetlerinde suç unsuru bulunmamasına rağmen ileride olacaktır diye itham edilmesine “Samimiyet ölçeriniz mi var? Kalbini mi ölçüyorsunuz?” şeklinde tepki gösterdi.

Hasan Demir'in açıklamasının tamamına videodan ulaşabilirsiniz.
0 Yorum

Yorum Yaz