Mescid-i Aksa'da Erdoğan protestosu: Biz buradayız sen neredesin

İsrail'in saldırıları Mescid-i Aksa'da toplanan grup tarafından protesto edildi. Kalabalığın, ''Biz buradayız, sen neredesin Erdoğan'' sloganı atmasını iktidar "Erdoğan'a destek" olarak gördü.

Mescid-i Aksa'da Erdoğan protestosu: Biz buradayız sen neredesin
15 Mayıs 2021 14:51:53

Anadolu Ajansı'nın (AA) dün sosyal medya hesaplarından Mescid-i Aksa'ya dair görüntüler paylaştı. Görüntülerde, Mescid-i Aksa'da toplanan ve işgalci İsrail'in saldırılarını protesto eden Filistinliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da seslendi. AK Parti'ye yakın isimler bu seslenişi "Erdoğan'a destek" olarak yorumlarken Arapça bilen birçok sosyal medya kullanıcısı bunun bir destek çağrısı olmadığını, tam tersi protesto olarak o sloganın atıldığını ifade etti.

AA EDİTÖRÜ: "BİZ BURADAYIZ SEN NEREDESİN EY ERDOĞAN" DEDİLER

Bir sosyal medya kullanıcısının "Ana dili arapça olan biri olarak söylüyorum AA maalesef Erdoğan protestosu bu... "Biz buradayız sen neredesin Erdoğan?"ifadelerine sosyal medya hesabından cevap veren Anadolu Ajansı Ortadoğu Editörü Turgut Alp Boyraz, “Kudüs'te çalışan biri olarak söylüyorum, bu bir Erdoğan protestosu değildir. "Ey sevgili Erdoğan, Tel Aviv'i vur" , "Biz buradayız sen neredesin ey Erdoğan" diye yardım çağrısında bulundular. Yalan ithamlarla saygısızlık etmeyin.” dedi.

ALGIYA SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GECİKMEDİ

Sloganların, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a protesto olarak atıldığını ifade eden birçok sosyal medya kullanıcısı ise medya kuruluşlarının algı oluşturmasına karşılık tepki gösterdi.0 Yorum

Yorum Yaz