Siyonist işgal rejimi El-İseviyye'de birçok binayı yıktı

Siyonist işgal rejimine ait iş makinaları, işgal altındaki Kudüs'ün El-İseviyye beldesinde birçok binayı ve prefabrike yapıyı yıktı.

Siyonist işgal rejimi El-İseviyye'de birçok binayı yıktı
23 Ağu 2020 17:24:09

Kudüslü kaynakların verdiği bilgilere göre işgalcilere ait iş makinaları, El-İseviyye'nin doğu tarafında, mülkiyeti Kudüslü Muhammed Abd Muhaysin'e ait binaları ve prefabrike yapıları yıktı.

İşgal rejiminin son dönemde Kudüslülere yönelik yıkım veya insanlara kendi evlerini kendilerine zorla yıktırma faaliyetlerinin belirgin bir şekilde arttığı dile getirildi.

Hamas'ın Batı Şeria'daki basın bürosunun yayınladığı dönemlik rapora göre siyonist işgal rejimi, geçtiğimiz temmuz ayı içerisinde Kudüs'te 18 evi yıktı, aralarında evlerin, iş yerlerinin, tarım arazi binalarının ve prefabrike yapıların bulunduğu 104 binaya da yıkım uyarısı yaptı.

İşgal rejiminin Kudüs'ü işgal ettiği 1967 yılından bu yana Kudüs'te yıkılan ev sayısı 1900 oldu.

İşgalle birlikte Kudüs'te ikamet eden Filistinlilere karşı planlı bir şekilde ırkçı ve düşmanca bir tavır sergilendi. Bütün bu politikaların ve yıkım faaliyetlerinin amacının Filistinlileri bu bölgeden göçe zorlamak ve bölgede yahudileştirme faaliyetlerini hızlandırmak olduğu dile getirildi. 

Etiketler:   israil


0 Yorum

Yorum Yaz