Yusuf Kaplan: İnsanlar ülkeyi terk etmek için can atıyor, ne oldu bize böyle?

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Türkiye’yi terk etmek için insanların can attığına dikkat çeken bir yazıyı kaleme aldı. Kaplan, “Bu noktaya nasıl geldik? diye sordu.

Yusuf Kaplan: İnsanlar ülkeyi terk etmek için can atıyor, ne oldu bize böyle?
23 Oca 2022 20:56:24

Türkiye’de yaşanan derin ekonomik krizle birlikte ağır insan hakları ihlallerinin yapılması, sanatçıların tehdit edilmesi, gazeteci, yazar ve aydınların tutuklanması, sosyal medya paylaşımları nedeniyle çok sayıda kişinin soruşturmaya uğraması gelecek kaygısı oluşturuyor.

Geçim ve güvenlik endişesi yaşayanlar ülkeyi terk etmek istiyor. Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Yusuf Kaplan, “Bu ülkede insanlar, ülkeyi terk etmek için can atıyorlar! Ne oldu bize böyle?” dedi.

Bugünkü yazısında ülkeyi terk etmek isteyenlere değinen Kaplan, “Neden böyle oldu, bu noktaya nasıl geldik, peki? Medeniyet ülkülerimiz, iddialarımız, rüyalarımız yok edildi bu ülkede” sözleriyle dikkat çekti.

Kaplan, “Tepeden, monteleme yöntemiyle. Bunun için eğitim kurumları seferber edildi. Pozitivist, laik, köksüz, ruhsuz, metamorfoz yemiş kuşaklar icat edecek Batılı eğitim kurumlarının karikatürü, çocuklarımızı metamorfoza uğratan, mankurtlaş-tıran köksüz ve ruhsuz eğitim kurumları devreye sokuldu. Zihinsizleştirilmiş bir zihin icat edildi! Köksüz bir tarih inşa edildi; edilgen, aşağılık komplesiyle malul kuşaklar ve kimlik imal edildi” ifadelerini kullandı.

‘ÜRPERTİCİ AMA ŞAŞIRTICI DEĞİL’

“Tarih, toprak ve medeniyet bilinci yok edilen kuşakların aidiyet bilinçleri elbette yok olacak, ürpertici bir metamorfoz / yabancılaşma yaşamaya başlayacaktı. Kendi kültürüne, tarihine ve inançlarına aşağılık kompleksiyle bakan kuşakların ilk fırsatta Batı’ya kapağı atma hayalleriyle yatıp kalkması, ülkelerini terk etme planları yapması ürperticidir ama şaşırtıcı değildir” sözlerine yer veren Kaplan, “Bir ülkenin eğitim sistemi, o ülkenin ait olduğu medeniyet dinamikleri, kültürel değerleri ve inançları doğrultusunda inşa edilir” dedi.

‘ÜLKELERİNİ TERK ETMEK İSTEYEN İNSANLAR NE İŞE YARAR?’

Kaplan’ın “Türkiye’de olduğu gibi, kendi medeniyet dinamiklerine, değerlerine ve inançlarına aşağılık kompleksiyle bakan kuşaklar yetiştiren, bu yetmezmiş gibi Müslüman olarak aldığı çocukları deist, ateist, eşcinsel sapkın kişilere dönüştüren yoz bir eğitim sistemi toplumun mezarını kazımaktan başka bir şey yapmış olamaz’dı zaten” yönündeki ifadeleri de dikkat çekti.

“Bir insan neden ülkesini terk etmek ister ki?” sorusunu yönelten Kaplan, şöyle devam etti:

“Celladına âşık edildiği için, elbette ki. Dünyayı tozpembe gördüğü için. Sanki orada Batı yakasında, kollarını açmış bizim köle ruhlu zavallılarımız bağırlarına basmak için bekliyorlar Batılı emperyalistler! Nasıl salakça ve asalakça bir bakıştır bu, bu ülkenin düşmanları emperyalist Batılılara! Hayret doğrusu: Dünyayı köleleştirenlerden özgürlük beklemek ancak bizim gibi celladına âşık tasmalı çekirgelerin marifet olabilirdi! Ülkelerini terk etmek isteyen insanlar, ne işe yarar? Ülkeyi, emperyalistlere, leş kargalarına dekor yapmaya elbette.”0 Yorum

Yorum Yaz