Antalya’da 4 Kişilik Aile Ölü Bulundu

Antalya'da bir evde dört kişi ölü bulundu; olay yerindeki kokudan etkilenen 3 polis ve 3 sağlık görevlisi hastaneye kaldırıldı. Olayın intihar olabileceği tahmin ediliyor.

Antalya’da 4 Kişilik Aile Ölü Bulundu
09 Kas 2019 11:38:47

İstanbul Fatih'teki yetişkin 4 kardeş vakasının şokunu devam ederken bir haber bu kez Antalya'dan geldi. Sekiz katlı bir apartmanın en üst katında oturan ikisi çocuk dört kişi ölü bulundu.


Antalya'da Konyaaltı ilçesinde yaşayan Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek (38) ile çocukları Ceren (9) ve Ali Çınar Şimşek'e (5) ulaşamayan bir yakını polisten yardım istedi. 


6 görevli kokudan etkilendi


Ailenin yaşadığı daireye çilingir yardımıyla giren polis ekipleri, salonda Selim Şimşek ve çocukları Ceren ile Ali Çınar'ın ele ele cansız bedenlerini buldu. Evi arayan polis, banyoda da anne Sultan Şimşek'in cesedini buldu. Cesetleri kontrol eden sağlık ekipleri olaya siyanür zehirlenmesinin neden olabileceğini belirledi.  


Daireye ilk giren 3 polis memuru ile 3 sağlık görevlisi eve yayılan bir kokudan etkilenerek rahatsızlandı. Siyanür olduğu iddia edilen kokudan etkilenen 6 görevli hastaneye kaldırıldı.


Polis binayı boşalttı


Polis site ve çevresinde güvenlik önlemi alan polis binayı da tahliye etti. Kimi bina sakinleri yakınlarının yanına giderken, kimileri de yakınlarındaki parkta sabahladı. Polis, ilaçlarını almak isteyen bina sakinlerinin tek tek evlerine girmesine izin verdi. Sokak ise araç ve yaya trafiğine kapatılırken olay yerine özel ekipler çağırıldı. 


Afyonkarahisar'dan gelen Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ekibi özel kıyafetleriyle evde inceleme yapmaya başladı. 


Polisin evde yaptığı aramada, uzun zamandır işsiz olan baba Selim Şimşek tarafından yazılan bir mektup bulduğu öğrenildi. Olay sabahı eve kargoyla bir paket geldiği iddia edildi.


Hastaneye kaldırılan polis ve sağlık görevlilerinin durumlarının iyi olduğu, tedbir amacıyla gözetim altında tutuldukları belirtildi. 0 Yorum

Yorum Yaz