• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • 744 Gündür Kayyum Yönetimi Altında Olan Furkan Vakfı’nın Gönüllülerinden Basın Açıklaması

744 Gündür Kayyum Yönetimi Altında Olan Furkan Vakfı’nın Gönüllülerinden Basın Açıklaması

Furkan Vakfı davasının bugün görülen duruşmasının ardından gönüllüler İsmet İnönü Parkında basın açıklaması gerçekleştirdi.

744 Gündür Kayyum Yönetimi Altında Olan Furkan Vakfı’nın Gönüllülerinden Basın Açıklaması
13 Şub 2020 15:17:32

30 Ocak 2018 operasyonu sonrası kayyum atanan Furkan Vakfı, 744 gündür kayyum yönetimi altında tutuluyor. Vakfın bugün yeni bir duruşması gerçekleşti. Duruşma bir kez daha ertelenerek 14 Nisan 2020 tarihinde görülmesine karar verildi.

"İslam medeniyetine dönüyoruz" sloganıyla aydın ve alim bir neslin yetişmesini amaçlayan vakfın kapısının 744 gündür kilitli olmasına tepki göstermek isteyen Furkan gönüllüleri, duruşma sonrası Adana İsmet İnönü Parkında bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kuruculuğunu Alparslan Kuytul Hoca'nın yaptığı vakfa, 2 Şubat 2018'de Adana 5. Asliye Hukuk mahkemesince kayyum atanmış ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından "amacı dışında faaliyetler yapmak" iddiasıyla kapatılma davası açılmıştı.

Furkan Vakfı toplumun maslahatına yönelik yaptığı çalışmalar neticesinde Adana Emniyetinden plaket almış ve TEM, MİT KOM tarafından hazırlanan araştırma raporlarında hiçbir terör örgütüyle iltisakı olmadığı belgelenmişti.1 Yorum
  • Furkan Haber - İslami Haber - Güncel Haber
    ÖZGÜR ERTUL 13 Şub 2020 23:53:57

    SELAM VE DUA İLE , MUVAHHİD VE MÜCAHİT KARDEŞLERİM !..


Yorum Yaz