• Anasayfa
  • ANALİZ Haberleri
  • Alparslan Hoca: “Doğruları söylememek hakka zarar verir, Hayrettin Karaman bu sözleriyle hatırlanacak!

Alparslan Hoca: “Doğruları söylememek hakka zarar verir, Hayrettin Karaman bu sözleriyle hatırlanacak!

Alparslan Hoca, Hayrettin Karaman’ın söylediği iddia edilen; “İktidara zarar verecekse haksızlık ve yanlışlardan şikayetle doğruları söylemek caizdir diyemem” ifadeleri hakkında eleştirilerde bulundu.

Alparslan Hoca: “Doğruları söylememek hakka zarar verir, Hayrettin Karaman bu sözleriyle hatırlanacak!
03 Eki 2021 22:49:29

Karar Gazetesi yazarı Akif Beki, Hayrettin Karaman Hoca’nın WhatsApp gruplarında: “Bu iktidardan pek çok beklentiniz gerçekleşti, camiayı hayretle izliyorum, bakın demedi demeyin, sonra Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz, iktidara zarar verecekse haksızlık ve yanlışlardan şikayetle doğruları söylemek caizdir diyemem” şeklinde uyarılarda bulunduğu iddiaları üzerine görüşlerini açıklayan Alparslan Hoca; “Doğruları söylememek hakka zarar verir, Hayrettin Karaman bu sözleriyle hatırlanacak! İnşallah bu şekilde ölmez!” ifadelerini kullandı. Söylediklerinin hakka zarar verdiğini belirten Alparslan Hoca, şu cümleleri kaydetti:

 ‘Doğruları Konuşmak İktidara da İyiliktir’

“Elbette ki uygun değildir. Müslümanlar doğruları konuşmadıkları için bugün bu durumdalar. Doğruları konuşmayanlar, yanlışa yanlış demeyenler, o yanlışı yapanlara da kötülük yapmaktadırlar. O yanlışı yapanlar, kimse yanlışı konuşmadığı için, yanlışa yanlış demediği için yanlışa devam etmektedirler. Onların bu günaha girmesine de ve bu günahı devam ettirmelerine de sebep olmuş olmaktadırlar. Müslümanların bu iktidardan beklentilerinin birçoğu gerçekleşmiştir. Mesela ne gerçekleşmiş? Benim bildiğim bir iki meseleden başka bir şey yok.

  • Başörtüsü meselesi.
  • İmam Hatiplere yapılan bir zulüm vardı. Üniversite imtihanında onların puanları kesiliyordu filan, işte onun kaldırılması.

Onun dışında eğer İmam Hatipler çoğaltıldı, İlahiyatlar çoğaltıldı gibi şeyler söyleyeceklerse, vallahi biz bunlardan bir hayır görmedik. İmam Hatiplerinde, İlahiyatlarında hali meydandadır. Bu okullar bol miktarda hadis inkâr eden, mezhep inkâr eden, cemaat düşmanı, tarikat düşmanı insanlar yetiştiriyor. Bu ilahiyatlarda çocuklar dini öğrenmekten, tefsir, fıkıh, hadis, Arapça öğrenmekten çok felsefe öğreniyorlar ve bol bol hadis inkâr ediyorlar. Her biri kendini bir şey zannediyor. İlahiyat Fakültelerindekiler ne müçtehid dinliyor ne müfessir ne muhaddis dinliyorlar. Kendini bir şey zanneden, kibirli insanlara dönüşüyorlar. Laik devletin İlahiyat Fakültelerinden başka ne beklenebilir ki?

Laik devlet gerçek dini mi öğretecek, kendi ayağına kurşun mu sıkacak? Gerçek din, İslam medeniyetidir. Bunu öğretir mi? Kur’an ortada açın, okuyun. Bunlar gerçek dini öğretecek olsa, bu insanların hepsi şeriatçı olmaya kalkarsa ne olacak? Laik devlet, gerçek dini öğretir mi? İlahiyatların, İmam Hatiplerin hali budur.

Hayrettin Karaman Hoca’nın söylediği; ‘Her şeyi aldınız, daha ne istiyorsunuz? Hükümet her sorununuzu çözdü.’ İçki mi, faiz mi, kumar mı, zina mı kaldırıldı? Hangi haram kaldırıldı, hatta azaldı? Hepsi çoğaldı. Boşanmasından tut intiharına, LGBT’sine, ateistine, deistine kadar hepsi çoğalmış vaziyette. Tüm haramlar çoğaldı. Tüm dinsizlik çeşitleri çoğaldı. Uyuşturucusundan LGBT’sine, cinayetinden hırsızlığına, intiharından boşanmasına kadar her şey çoğaldı. Neyi istemişiz de ne hallolmuş? Bir iki meseleden başka bir şey bulamazsınız.

Hırsızlar memleketi yiyip bitiriyorlar. Konuşmayacağız öyle mi? Ekonomik kriz neyden kaynaklanıyor? Hırsızlardan. Memleketin bütün kaynakları ya çalınıyor ya israf ediliyor. Sarayda bol miktarda israf var. Devletin her tarafı israf ve her tarafta, her makamda hırsızlar, hırsızlık yapıyorlar. Memleketi yiyen yiyene, memleketi talan ettiler. Konuşmayacak mıyız yani Hayrettin Hocam!

‘Doğruları Konuşmamak Hakka Zarar Verir!’

Benim gördüğüm kadarıyla eğer bu söz doğruysa WhatsApp grubunda gerçekten bunu yazdıysa Hayrettin Hoca geleceği son noktaya gelmiş. Benim bildiğim kadarıyla kendisi 80 yaşına yakın. Yaşını tam bilmiyorum ama 80’i geçmiş de olabilir. Yani geleceği son noktaya geldi ve bunu söyledi. Böyle hatırlanacaksın Hayrettin Karaman Hocam, böyle hatırlanacaksın. İnşallah böyle ölmezsin. Bu ne demek yani “İktidara zarar verecekse doğruları konuşmamak lazım.” Doğruları konuşmamak hakka zarar verir. İktidar mı üstündür, hak mı üstündür,

 Doğruları konuşmamak dine zarar verir. Hükümet mi üstündür, din mi üstündür? Biz hocalar, cemaatler doğruları konuşmadığımızda halk bizden doğruları konuşmamızı bekler. “Din ne diyor, bu meselede dinin görüşü nedir Hocam?” der. Hocanın vazifesi, ölümü göze almaktır, doğruları konuşmaktır. Neden? Çünkü hoca kendini düşünüp de dini feda edemez. Kömür için elmas feda edilemez. Biz kömürüz, din elmastır. Biz kendimizi feda edip elması korumak zorundayız. Kendini düşünen hakkı konuşmayanlar, dini feda etmiş olurlar. Nasıl? Çünkü insanlar hocaların cemaatlerin sustuğunu gördüklerinde “Demek ki din böyle” derler ve dinden soğurlar. “İktidara zarar verecekse doğruları konuşmamak lazım.” Öyle mi? İmanlara zarar gelecekse ne olacak Hayrettin Hocam?

Biz doğruları konuşmadığımız zaman insanlar dinden soğur. Partime zarar gelmesin diyerek hakkı konuşmayanlar, dini feda etmenin cezasını ahirette çekecekler. Dini feda etmiş oluyorlar. Bunun hesabını Allah’a verecekler. Bugüne kadar hep bu şekilde susuldu, ne oldu? Bakın daha kötüye gitti. 20 sene önce başladı. Ufak tefek bazı hatalar hemen ikaz edilseydi bugün böyle olmazdı. Bu kadar büyük hatalar olmazdı. 20 sene evvel bu hükümet, ilk kuruluşundan beri yanlışları devam ediyor.0 Yorum

Yorum Yaz